Budda

Tłumaczenie: Tomasz Jurewicz
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Dawni Mistrzowie". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
The Buddha
83-7180-371-0
religioznawstwo, filozofia
filozofia i etyka
Morrigan

Niedużych rozmiarów, ale głęboka i wielowarstwowa książka kreśli portret Buddy, nauczyciela i kaznodziei, twórcy systemu etycznego, który dał początek wielkiej religii.To opowieść o życiu Buddy i narodzinach wielkiej religii, która szybko rozprzestrzeniła się na Wschodzie, a i na Zachodzie, zwłaszcza w XX wieku, stała się znaczącym czynnikiem kształtującym światopogląd milionów ludzi. Carrithers potrafi przy tym pokazać, w jaki sposób moralne przesłanie buddyzmu przynosi przenikliwą, mądrą i uniwersalną refleksję o człowieku, zachowując swą atrakcyjność po dziś dzień.

Aneta | 2016-06-02
Przeczytana: 05 czerwca 2016