Kicia, Król Piratów

Tłumaczenie: Katarzyna Karłowska
Seria: Kameleon
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Pussy, king of the pirates
83-7150-728-3
literatura współczesna
imogeen

"Kicia, król piratów" systematycznie łamie zakazy wkraczając do krainy, "gdzie nasze dusze nie krążą z pogardą nad przyziemnymi ciałami". Autorka każe czytelnikowi "próbować" i "przechodzić próby" słów - sprawdzać, jak do siebie pasują i szacować czas ich trwania. Poza typowymi pytaniami o "tak" i "nie" pozostaje jeszcze jedna kwestia: jak to się dzieje, że słowa ostatecznie tworzą tkankę tekstu?

QueenMargot | 2013-06-25
Przeczytana: 04 czerwca 2013

Ta powieść jest jak jedna z wielu pirackich map prowadzących do zagubionego złota: pełna labiryntów, niejasnych wskazówek i ukrytych pułapek. Jest na niej także skarb, ale tylko wytrwali zdołają go odnaleźć.

Więcej na: http://valkotukka.blogspot.com/2013/06/kicia-krol-piratow-kathy-acker.html

Moomu | 2015-09-17
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

Mroczny, wilgotny, brudny świat. Zaskakujące narracje. Zaskakujące postacie. Wulgarność owiana poetyzmem, nie każdemu może odpowiadać. Ja jednak czekam na kolejne publikacje Kathy Acker, bo jej zmysłowość mnie odrzuca i porywa zarazem.. Zabawne Kathy - "robi" mi dobrze, jak morzee "robi dobrze" piratom ;)

Anna | 2012-11-20
Na półkach: Przeczytane, Beznadziejne