Wielkie Dynastie. Mit i historia. Windsorowie.

Tłumaczenie: Andrzej Czarnocki
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wielkie Dynastie. Mit i historia.". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Klub dla Ciebie
Macht und Mythos. Die Grossen Dynastien: Die Windsors.
83-89314-91-6
albumy
paprotkowa

Historia dynastii Windsorów zaczęła się w 1714 roku, z chwilą gdy książę-elektor Hanoweru zasiadł na tronie brytyjskim jako Jerzy I, stając się tym samym założycielem jednego z najświetniejszych domów królewskich Europy. Jego dziewiętnastowieczni potomkowie, wśród nich wielka królowa Wiktoria, władali najpotężniejszym mocarstwem świata - Imperium Brytyjskim. U progu XXI wieku - mimo licznych...

U progu XXI wieku - mimo licznych afer i skandali obyczajowych, które niestety mocno nadszarpnęły reputację "Royal Family" - ucieleśnieniem tradycji i dostojeństwa monarchii brytyjskiej jest praprawnuczka królowej Wiktorii, królowa Elżbieta II.

paprotkowa | 2010-09-06
Dalenka | 2018-05-21