Tabu

Tabu
83-21000-04-5
powieść fińska,
Agata

Powieść "Tabu" powstała w roku 1965 i wkrótce zyskała międzynarodowy sukces. Osadzona w klimacie prozy skandynawskiej, podejmuje próbę przełamania uświęconych tradycją konwencji życia społecznego i rodzinnego.

źródło okładki: Google.pl

kajkosz | 2014-02-14
Przeczytana: 13 lutego 2014

W przejmujący sposób opisane skomplikowane uczucie matki i córki do tego samego mężczyzny, dziecięca naiwność młodej dziewczyny i rozprawa z wiarą.
Tytuł idealnie pasuje do powieści - opowiada ona o tym, o czym do niedawna głośno nie mówiono, a i teraz często szepce się z oburzeniem. Trudno jest napisać więcej, nie zdradzając fabuły, ale do lektury zdecydowanie zachęcam.
Bardzo dobry styl, uczucia bohaterki są wspaniale opisane, a scen erotycznych niejeden mógłby się od autora uczyć. Postaci są realistyczne, żywe, choć może nieco ugładzone.
Piękna powieść, polecam.

Joanna | 2016-01-24