Spełnione życzenia

Tłumaczenie: Izabela Łoncka
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Namiętności". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Phantom Press
Wishing moon
83-7075-249-7
powieść, namiętność, miłość
Dorota_1988

Madison i Lancelot poznają się w Melbourne Beach na Florydzie. Ona rozpoczyna pracę w organizacji charytatywnej, zajmującej się ochroną żółwi morskich, on jest szefem i jej bezpośrednim zwierzchnikiem. Ona - obserwując w przeszłości kolejne nieudane związki swojej matki - utraciła wiarę w sens instytucji małżeństwa. On - półsierota - pragnie w dorosłym życiu zaznać prawdziwego ciepła rodzinnego i stworzyć związek oparty bardziej na racjonalnych niż emocjonalnych podstawach.

Oboje pragną więc tego samego, ale ona jest taka delikatna i romantyczna, a on chłodny i logiczny. Wydaje się, że nie ma żadnych szans na to, aby im się udało, a jednak...

wiech | 2014-09-11
Przeczytana: 11 września 2014
Plichcia | 2014-11-02
Przeczytana: 02 listopada 2014

Gdzieś wyczytałam, że Erica Spindler pisze dobre thrillery (o to ja lubię) z lekką domieszką romansu (zupełnie mi to nie przeszkadza) i generalnie dobrze się ją czyta. Postanowiłam sprawdzić i ja czy tak się sprawa ma. Nie, nie spojrzałam wcześniej na okładkę, bo czytałam na Kindelku i jakoś nie zwracam na to uwagi. Tym bardziej nie zawracałam sobie głowy opisem książki, bo zazwyczaj z nich nie korzystam, a nawet jeśli kiedyś się na niego natknęłam jestem pewna, że natychmiast mi z głowy wyparował. Może gdybym wcześniej spojrzała.... (tu się turlam ze śmiechu po podłodze, doprawdy taka okładka, taka?).

Ta książka jest poniekąd niebywała, tu bohater męski ma zęby perliste, a damska heroina włosy jedwabiste, podobnie jak i szlafrok. Wszystko dzieje się na wybrzeżu i wszędzie zawiewa morska bryza. Bo Madi i Lance zaczęli razem pracować w fundacji ratującej żółwie morskie. I to by było na tyle.

Czytałam i czytałam i czekałam na ten thriller i dobrnęłam do końca lektury. Postanowiłam...

JackPuchacz | 2012-01-15
Przeczytana: 11 stycznia 2012

Książka napisana jakby na siłę, słownictwo jest bardzo ckliwe. Ogólnie książka niczym nie zaciekawia, styl jest zbyt kwiecisty, a metafory czy opisy przyrody są po prostu tak oklepane, że aż śmieszne.

zasjoa | 2016-11-30
nietoperzyca | 2016-09-28