Program nauki komunikacji dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi

Wydawnictwo: Impuls
83-7308-579-3
Maja

Książka skierowana jest do nauczycieli, terapeutów, rodziców, katechetów i tych osób, które w jakikolwiek sposób kształtują życie osób niepełnosprawnych. Powstała ona z buntu przeciwko konserwatywnej postawie osób odpowiedzialnych za leczenie i edukację, a także marnowaniu potencjału wielu dzieci i spychaniu ich na margines życia społecznego tylko dlatego, że nie potrafią się komunikować. Z punktu widzenia źle pojętej przydatności społecznej są upośledzone.

Praca ta jest również propozycją pomocy w tworzeniu programów terapeutycznych - zawiera wiele cennych pomysłów dla rodziców, którzy chcą zobaczyć inną przyszłość swojego niepełnosprawnego dziecka niż ta, jaka im się jawi spoza krat domu opieki społecznej. Dzięki zamieszczonym tutaj praktycznym informacjom będą mogli kontynuować i monitorować samodzielnie terapię dziecka w domu, a także nauczyć porozumiewania się z dzieckiem, które nie mówi, i zrozumieją, że komunikacja to fundament jego człowieczeństwa.

Maja | 2010-09-05
Na półkach: Logopedia, Przeczytane, Posiadam