historia
piotrex

Biografie dziewięciu bardzo różnych polityków XIX i XX wieku, m. in. Talleyranda, Metternicha, Bismarcka, Ribbentropa.

Krzysiek | 2015-05-31
Na półkach: Historia, Posiadam, Przeczytane

Dyplomaci XVIII-XIX wieczni - bardzo solidne biogramy, z anegdotami i ciekawym podejściem.
Od XX wieku zaczyna się narzucona z góry miłość do bratniego narodu radzieckiego i przez to biogramy wszystkich widzimy jak w krzywym zwierciadle, choć i z nich możemy wyciągnąć trochę ciekawych informacji.

Książka przyszła do mnie za darmo z darmowej półki bibliotecznej, a darowanemu koniowi nie powinno się za głęboko w zęby zaglądać:)

książek: 2007
sandra_anna | 2014-07-30