Terapia dzieci z niepełnosprawnością intelektualną

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Pedagogika specjalna
Maja

Autorka przedstawia programy i metody animowania więzi dziecka z rodziną czy rówieśnikami, a także działania mające na celu budowanie poczucia własnej wartości oraz rozwijanie aktywności twórczej. Prezentowane eksperymenty ukazują potencjał dzieci z niepełnosprawnością intelektualną oraz sposoby jego rozwijania przez nauczycieli i terapeutów

źródło opisu: Państwowe Wydawnictwo Naukowe ( PWN ) 2010

źródło okładki: Państwowe Wydawnictwo Naukowe ( PWN ) 2010

Marcin Heinrich | 2017-05-03
Przeczytana: 03 maja 2017

Długo czytałem tę pozycję. 400 stron niemal od stycznia. Książka zawiera szereg eksperymentów i programów, w których brały udział dzieci z różnymi stopniami upośledzenia umysłowego - od lekkiego po znaczny i głęboki. Książka pomaga inaczej spojrzeć na temat niepełnosprawności intelektualnej. Wyniki eksperymentów wykazują, iż każde dziecko bez względu na stopień upośledzenia jest w stanie zrobić krok do przodu na drodze edukacji, w tym przypadku edukacji specjalnej.

| 2013-11-17

Dobra pozycja, wciąż aktualna, pisana z wyczuciem problemu niepełnosprawności intelektualnej.

iwonad | 2015-04-05

swietna ksiazka. Zapraszam na stronę poświęconą niepełnosprawności: http://www.ortcare.pl

Tibidabo | 2016-08-28
Monika | 2013-02-18