Imperium kontratakuje : album

Tłumaczenie: Andrzej Syrzycki
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wielkie Serie SF, Gwiezdne Wojny: Albumy". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Amber
Art of the empire strikes back
83-7245-063-3
albumy
Adam

Jak powstawał film "Imperium kontratakuje" – druga część najbardziej widowiskowej opowieści kosmicznej wszystkich czasów. Najciekawsze techniczne osiągnięcia, jakie wykorzystano podczas produkcji. Barwne szkice i obrazy robocze, projekty kostiumów i rysunki konstrukcyjne, obrazy podkładane, sekwencje ujęć i fotosy. Biogramy znakomitych artystów i techników, którzy przyczynili się do...

Najciekawsze techniczne osiągnięcia, jakie wykorzystano podczas produkcji. Barwne szkice i obrazy robocze, projekty kostiumów i rysunki konstrukcyjne, obrazy podkładane, sekwencje ujęć i fotosy. Biogramy znakomitych artystów i techników, którzy przyczynili się do stworzenia filmu.

- Opisy skomplikowanej techniki zdjęć stop-klatkowych wykorzystanej podczas filmowania tauntauna – zwierzęcia, którego dosiadał Luke na lodowej planecie Hoth.
- Projekty i techniki animacji zastosowanej podczas tworzenia i filmowania gigantycznych imperialnych robotów kroczących.
- Fascynujący opis bagiennej planety Dagobah.
- Przeobrażenia, jakim uległ projekt postaci Yody.
- Niezwykłe obrazy podkładane ukazujące scenerię Miasta w Chmurach.

Nieodzowna pozycja w bibliotece każdego miłośnika książki i filmu, oraz wszystkich entuzjastów efektów specjalnych.

[Amber, 1999]

Adam | 2010-09-05