Wyzwanie czytelnicze LC

Wilq Superbohater

Cykl: Wilq Superbohater (tom 1)
Wydawnictwo: BM Vision
83-918443-2-3
komiksy

Wkp | 2014-03-07
Przeczytana: 06 marca 2014

Wilq to jedyny i słuszny polski super (anty?) bohater. Heros na miarę naszego kraju. Brak wyraźniej granicy pomiędzy nim, a tymi złymi (m.in. dachówkami, trójpalczastą dłonią z cista itp) tylko podkreśla jego superbohaterstwo. I co z tego, że przekleństwa służą mu za synonimy, a dziwaczne powiedzonka (Ciebie o coś prosić, to jak h... trawę kosić) wywołują uśmiech na twarzach nawet tych przeciwników, którzy wiecznie się uśmiechają?

Pierwszy tom Wilqa (Wilq nazywa się Wilq, bo podoba mu się nazwa, ale nosi na sobie znak żuffa) to zbiór w większości znanych z Prosuktu historyjek. Nie zabrakło też nowych rzeczy, ale trochę ich, jak na mój gust za mało. Szczególnie, że znakomite wrażenie psuje Wyprawa na ciemną stronę słońca.

Całość narysowana jest jak okładka, czyli jakby Minkiewicz rysować nie umiał. To zabieg celowy, satyryczny, Minkiewicz (którego znamy też jako Barta Softę) ilustratorem jest dobrym, ale - co zakrawa na ironię - bardziej podobają mi się wilqowe rysunki, niż choćby...

Boże, jakie to genialne...
Kreska co prawda przypomina momentami moje bazgroły z gimnazjum, ale humor jest przedni. Ba, jest wręcz zacny!
Wilq to bohater na miarę naszych czasów. I polskiej rzeczywistości. Coś pięknego, muszę dorwać kolejne części.
Polecam!

prz_ | 2017-10-21
Przeczytana: 21 października 2017

Co prawda nie do końca rozumiem ten typ humoru, ale odniesienia muzyczne zacne :)

Nieboskłon_w_odbycie | 2018-07-27
Domeru | 2018-06-06