Walka z wrogiem

Tłumaczenie: Jerzy Marcinkowski
Cykl: Wojna Vattów (tom 3)
Wydawnictwo: ISA
Engaging the enemy
space opera

Dla miłośników wartkiej akcji i nietuzinkowych bohaterów Elizabeth Moon – autorka militarnej fantastyki i zdobywczyni nagrody Nebula – stanowi doskonały wybór. Błyskotliwie niekonwencjonalna Kylara Vatta, czarna owca Transportu Vattów, jednego z najbogatszych domów kupieckich galaktyki, to bohaterka niepodobna do innych, obdarzona instynktem zabójcy zarówno w interesach, jak i w walce....

Błyskotliwie niekonwencjonalna Kylara Vatta, czarna owca Transportu Vattów, jednego z najbogatszych domów kupieckich galaktyki, to bohaterka niepodobna do innych, obdarzona instynktem zabójcy zarówno w interesach, jak i w walce. Obecnie, po dokonanych z zimną krwią zamachach, które pozbawiły życia jej rodziców i obróciły w gruzy przewoźnicze imperium Vattów, Kylara staje przed największym wyzwaniem w życiu.

Jest czas żałoby i jest czas zemsty. Teraz zdecydowanie nadeszła pora na to drugie. Po przekazaniu dowodzenia statkiem kupieckim "Gary Tobai" kuzynce Stelli, Ky wyrusza na pokładzie zdobycznego okrętu pirackiego "Piękna Kaleen" w podwójnej misji: uratowania rodzinnego interesu oraz ukarania odpowiedzialnych za morderstwa... nim uderzą ponownie.

Odkąd system natychmiastowej komunikacji międzygwiezdnej padł ofiarą sabotażu, przekaz wiadomości jest utrudniony, a dostępne informacje niewiarygodne. Podczas podróży od jednego systemu do drugiego Ky zbiera wskazówki i odkrywa spisek o przerażającym zasięgu, zapierający dech w piersiach swą zuchwałością i całkowitą bezwzględnością.

Jedyna nadzieja, jaka pozostała niezależnym systemom gwiezdnym i kupcom w starciu z tak potężnym nieprzyjacielem, leży w zjednoczeniu się. Niestety, dowodząc okrętem, który wcześniej należał do cieszącego się złą sławą pirata – jej własnego krewnego, Osmana Vatty, zabitego przez nią za udział w uśmierceniu rodziców – Ky spotyka się z podejrzliwością, a czasem otwartą wrogością. O jej zamiarach i tożsamości krążą plotki. Wkrótce nawet Stella zaczyna kwestionować jej decyzje oraz prawo do ich podejmowania.

W międzyczasie tropieni przez Ky spiskowcy ścigają ją, umieszczając agentów na każdej stacji kosmicznej, w każdym rządzie planetarnym, wojsku i domu kupieckim – nawet jej własnym. Zanim rozpocznie walkę z wrogiem, Kylara musi przetrwać na śmiercionośnym polu minowym podstępu i zdrady.

źródło opisu: [ISA, 2008]

żabka | 2015-11-17
Przeczytana: 17 listopada 2015

Ostatnia część (przetłumaczona) i jak zawsze dużo akcji oraz przygody. Autorka nie oszczędza naszej wyobraźni i każe nam ją wysilać.

Maja Ossowska | 2016-11-01
Temptation | 2015-06-25