Walka z wrogiem

Tłumaczenie: Jerzy Marcinkowski
Cykl: Wojna Vattów (tom 3)
Wydawnictwo: ISA
7 (17 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Engaging the enemy
space opera

Dla miłośników wartkiej akcji i nietuzinkowych bohaterów Elizabeth Moon – autorka militarnej fantastyki i zdobywczyni nagrody Nebula – stanowi doskonały wybór. Błyskotliwie niekonwencjonalna Kylara Vatta, czarna owca Transportu Vattów, jednego z najbogatszych domów kupieckich galaktyki, to bohaterka niepodobna do innych, obdarzona instynktem zabójcy zarówno w interesach, jak i w walce....

Błyskotliwie niekonwencjonalna Kylara Vatta, czarna owca Transportu Vattów, jednego z najbogatszych domów kupieckich galaktyki, to bohaterka niepodobna do innych, obdarzona instynktem zabójcy zarówno w interesach, jak i w walce. Obecnie, po dokonanych z zimną krwią zamachach, które pozbawiły życia jej rodziców i obróciły w gruzy przewoźnicze imperium Vattów, Kylara staje przed największym wyzwaniem w życiu.

Jest czas żałoby i jest czas zemsty. Teraz zdecydowanie nadeszła pora na to drugie. Po przekazaniu dowodzenia statkiem kupieckim "Gary Tobai" kuzynce Stelli, Ky wyrusza na pokładzie zdobycznego okrętu pirackiego "Piękna Kaleen" w podwójnej misji: uratowania rodzinnego interesu oraz ukarania odpowiedzialnych za morderstwa... nim uderzą ponownie.

Odkąd system natychmiastowej komunikacji międzygwiezdnej padł ofiarą sabotażu, przekaz wiadomości jest utrudniony, a dostępne informacje niewiarygodne. Podczas podróży od jednego systemu do drugiego Ky zbiera wskazówki i odkrywa spisek o przerażającym zasięgu, zapierający dech w piersiach swą zuchwałością i całkowitą bezwzględnością.

Jedyna nadzieja, jaka pozostała niezależnym systemom gwiezdnym i kupcom w starciu z tak potężnym nieprzyjacielem, leży w zjednoczeniu się. Niestety, dowodząc okrętem, który wcześniej należał do cieszącego się złą sławą pirata – jej własnego krewnego, Osmana Vatty, zabitego przez nią za udział w uśmierceniu rodziców – Ky spotyka się z podejrzliwością, a czasem otwartą wrogością. O jej zamiarach i tożsamości krążą plotki. Wkrótce nawet Stella zaczyna kwestionować jej decyzje oraz prawo do ich podejmowania.

W międzyczasie tropieni przez Ky spiskowcy ścigają ją, umieszczając agentów na każdej stacji kosmicznej, w każdym rządzie planetarnym, wojsku i domu kupieckim – nawet jej własnym. Zanim rozpocznie walkę z wrogiem, Kylara musi przetrwać na śmiercionośnym polu minowym podstępu i zdrady.

źródło opisu: [ISA, 2008]

Nemrondir | 2018-06-27
Przeczytana: 26 czerwca 2018

Mi się bardzo podobała. Szkoda tylko , że ISA już nie wydaje książek, bo prawdopodobnie nie zobaczymy zakończenia sagi po polsku. Szkoda tylko, że żadne inne wydawnictwo nie zainteresowało się tym autorem. Liczę jednak, że kiedyś się to zdarzy :)
Jak myślicie, czy jest szansa zasugerować wydawnictwu, żeby wydało resztę twórczości? Ja w życiu się tym nie interesowałem, ale nawet nie wiem jakie są kryteria wyboru autorów do wydania. Coś tam pisałem do wydawnictw, ale mnie olali. Może ktoś wie jak się to odbywa?

żabka | 2015-11-17
Przeczytana: 17 listopada 2015

Ostatnia część (przetłumaczona) i jak zawsze dużo akcji oraz przygody. Autorka nie oszczędza naszej wyobraźni i każe nam ją wysilać.

KrukMangus | 2018-05-12
Pszczola | 2017-03-22