Samochody PRL-u

Wydawnictwo: Księży Młyn
PRL, motoryzacja, samochody
motoryzacja
Amara_Nomad

Lektura Samochodów PRL-u zabierze nas w fascynującą podróż w czasy, gdy polski przemysł motoryzacyjny wytwarzał corocznie kilkaset tysięcy pojazdów. Produkowane one były w kilkunastu fabrykach. Kolejne dziesiątki, jeśli nie setki, zakładów wykonywały poszczególne elementy, tworząc w ten sposób tę gałąź gospodarki narodowej. Książka prezentuje kultowe polskie pojazdy m.in. Mikrusa, Warszawę, Syrenę i Fiata 126p. Przedstawia opisy samochodów ciężarowych i dostawczych oraz autobusów. Jeden z rozdziałów poświęcony został pojazdom rolniczym, ciągnikom i kombajnom. Publikacja prezentuje również, niestety nie wdrożone do produkcji, prototypy samochodów, które często zarówno stylistyką jak i parametrami technicznymi, nie odbiegały od ówczesnych światowych standardów. Dzięki współpracy z fabrykami produkującymi samochody w czasach Polski Ludowej oraz ich współczesnymi następcami, książkę wzbogaciły setki interesujących zdjęć.

Adam | 2011-02-27
Przeczytana: 27 lutego 2011

Świetna rzecz (rzecz, bo książka nie do końca - co wyjaśniam od razu), napisana, dosyć niedbale - razi to szczególnie w pierwszych rozdziałach bo potem jest lepiej. Ewidentnie widać brak korekty, czy choćby przeglądnięcia tekstu przez samego autora - mnóstwo niepotrzebnych powtórzeń, choć może chodziło o to żeby zwiększyć objętość.
Ponadto - autor chyba dał się złapać na primaaprilisowy żart TVN TURBO sprzed lat i zamieścił informację o chińskich, pirackich kopiach Poloneza...
Ale rekompensatą są fotografie - już dla nich samych warto to wziąć do ręki (choć może nie koniecznie kupować).
... no i się zastanawiam jak to jest - bo mimo niedoróbek, jednak świetna rzecz choć jednocześnie tylko średnia książka :(

Włodek | 2010-11-25
Przeczytana: 2010 rok

Świetna książka - kosztowała mnie dużo pracy i wysiłku :)
Zapraszam wszystkich do jej przeczytania.

Meggi59 | 2015-05-14
Przeczytana: maj 2012