Przebudzenie charyzmatów

83-86366-35-4
chrześcijaństwo, duchowość
religia
Ann

Lektura tej książki może stać się dla wielu czytelników zaproszeniem i zachętą do otwarcia się na działanie Ducha Świętego i przeżycia głębokiego doświadczenia Boga. Charyzmaty są istotnie darami, a wybór ich adresata nie zależy od nikogo innego, tylko od Dawcy. Są objawieniem się Boga w nas samych, co pomaga nam chwalić Go z jeszcze większym poświęceniem w zbawczy program Kościoła, w służbę braciom i całemu światu.

Eljot | 2015-03-17
Przeczytana: 17 marca 2015

Do każdej książki staram się podchodzić z wielkim zaangażowaniem.
Jednakże ta książka wydawała mi się wyjątkowa. Bardzo chciałam wynieść z niej coś wartościowego. Czy mi się to udało?
W pewnym stopniu tak. Jednakże wiele rzeczy było dla mnie abstrakcyjnych. Mówię tu np. o wypędzaniu złych duchów, czy też o posiadaniu daru czynienia cudów. A już zupełnie przedziwne jest dla mnie uzdrawianie innych ludzi (oczywiście nie w wydaniu Jezusa Chrystusa).
Kiedy została mi wręczona, usłyszałam, że jest to literatura dla początkujących. Śmiem w to wątpić, ponieważ autor używa sporo niezrozumiałego dla mnie słownictwa, którego już nawet nie potrafię przytoczyć, gdyż zwyczajnie go nie pamiętam. Wstęp jak dla mnie, jeden wielki bełkot. Nie zrozumiałam zupełnie nic.
Od książki oczekiwałam przede wszystkim, że taki laik jak ja, który sam siebie zalicza do wierzących, otrzyma wyjaśnienie, prostymi, niezawiłymi i nie pełnymi świętości słowami, co to są te charyzmaty. Proszę się nie dziwić....

Piotr Pawłowski | 2015-10-31
Przeczytana: 31 października 2015

"Wy, ludzie Zachodu -dodał- uważacie Biblię za historię działania mocy Bożej. My natomiast, od sześciu lat, odkąd czytamy Pismo święte, wierzymy, że dotyczy ono aktualnej obecności mocy samego Boga wśród nas".

Ten popularny tytuł w Polsce faktycznie upewnia w tym, iż wiara udzielona pierwszym chrześcijanom jest osiągalna dla nas. Karty książki wprowadzają i opisują każdy z charyzmatów. Informacje przedstawione są w sposób zwięzły, systematyczny. Książka jest pisana w duchu wiary, iż każdy może być powiernikiem dóbr Bożych.

Nastroiła mnie pozytywnie do świata, bardzo mocno rozjaśniła wątpliwości dotyczące tematu charyzmatów, posługiwania. Jest obficie obleczona w cytaty z Pisma Świętego i przykłady z życia.

Mam wątpliwości co do kwestii egzorcyzmów prywatnych. Na przykład czy aby praktyka "nakazywania złym duchom w imię Jezusa Chrystusa, by wyjawiły swe imiona" jest dobra w ramach modlitwy osób świeckich? Nie jestem tego pewien.

madzianadzieja | 2011-09-08
Na półkach: Posiadam, Teraz czytam

Lektura obowiązkowa dla osób związanych z Odnową w Duchu Świętym.Prawdziwe kompendium wiedzy o charyzmatach, opisuje wyczerpująco wszystkie 9 charyzmatów nadprzyrodzonych i...zachęca do proszenia o nie w modlitwie i posługiwania nimi:).

kornelia | 2016-08-29
Przeczytana: 29 sierpnia 2016