Żyć dalej...

978-83-04-04838-6
holocaust, historia, zagłada
literatura faktu
Maja

"To nie seks, a śmierć stanowiła tajemnicę. Dorośli szeptali o niej między sobą, a ja chciałam wiedzieć o tym jak najwięcej". Ruth Klüger urodziła się i dorastała w żydowskiej rodzinie w Wiedniu, w atmosferze narastających nastrojów antysemickich. Jako jedenastolatka została wywieziona do obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Całe jej życie naznaczone zostało okrucieństwem wojny, wspomnieniami o tych, którzy odeszli - straceni, zagazowani, spopieleni. Książka, która stała się bestsellerem w Niemczech, jest jedną z najbardziej wstrząsających relacji o wojnie i Holokauście.

mamalgosia | 2011-05-06
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 06 maja 2011

nie ma nic bardziej frustrującego niż autor-narrator, który wzbudza w czytelniku silną niechęć. takie własnie uczucia miałam czytając "żyć dalej". autorka przedstawia się, jako osoba antypatyczna, o ego wielkości wieżowca. swoją opowieść o swoich przeżyciach wojenno-obozowych obficie ozdabia własną poezją.
dobrnęłam do połowy książki i się poddałam. nie byłam w stanie znieść megalomańskiej narracji ruth kluger.

Zaczytana | 2016-06-24

Nie dałam rady dobrnąć do końca przez niechęć, jaką wzbudziła we mnie autorka. W książce brakowało mi konkretów, dynamiki. Niestety nie moja bajka.

Walentynka86 | 2011-09-05

Wojna. To zawsze dobrze się czyta, choć boli...Polecam

Stylen | 2016-06-05
Eva_Scriba | 2016-02-18