Mroczna strona wyspy

Wydawnictwo: Amber
The Dark Side of Island
83-85309-20-9
piotrex

Misja kapitana Hugha Lomaxa na Kyros kończy się niepowodzeniem. Nie zdołał doprowadzić do zniszczenia niemieckiej twierdzy, został zdradzony i uwięziony. Po latach wraca na grecką wyspę, by odkryć zagadkę mrocznych wydarzeń z czasów drugiej wojny światowej.

Regalia | 2016-07-16
Przeczytana: 16 lipca 2016

Lomax wraca na Wyspę, aby odwiedzić przyjaciela i wspomnieć czasy Wojny. A tu nagle wszyscy (oprócz kilku osób) obwiniają go za represje, jakie hitlerowcy dokonali na mieszkańcach Kyros. I dlatego nasz dzielny bohater postanawia przywrócić swoje dobre imię.

Czy to zrobił - nie wiem, bo w książce nie pisze o tym jasno. Taki gniot wojenny nie trafił mi w ręce od lat. Hugu ma swoje lata, przez co rozumiem zmniejszoną możliwość poruszania się żwawo, ale czy jemu coś padło na mózg? Pcha się Dimitriowi i Pavolo pod lufę, sam nie posiadając żadnej broni. Jakby wyznawał maksymę "jakoś to bęzie, najpierw będą pytać, a potem strzelać". I trzeba przyznać, że przy swojej głupocie ma niesamowicie wiele szczęścia - naprawdę!

Wstawka z przeszłości jest w książce chyba tylko po to, żeby czymś ją zapełnić. Wszystko, a może tylko większość faktów przez nią odkryta została zawarta w pierwszej części książki, gdzie Lomax dobija do brzegu Wyspy i wynajmuje sobie pokój w hotelu. Nie lubię powtarzania...

KrzysWR-wawa | 2013-12-04
Przeczytana: 2013 rok

Przypomniały mi się Działa Nawarony ... ale trudno ocenić bo będzie nieco subiektywnie: na początku wydawało mi się, że Higgins pójdzie w stronę Greka Zorby - klimaty, opowieść.... potem poszło w stronę McLeana.. i już na tym poziomie zostało. Choć złe nie jest - Higgins poszedł - na ile umiał - w inny folklor : daleki od Irlandii i Wielkiej Brytani. To jakiś tam plus. Jest powrót po latach, jest miłość, jest zagadka z okresu II wojny, jest zdrajca... Oki, ale na więcej gwiazdek nie zasługuje

laki83 | 2013-01-25
Przeczytana: 25 stycznia 2013

Po przeczytaniu kilku książek Higginsa zaczynam zauważać pewien schemat, który przewija się w większości jego książek i tak tak pozycja niczym mnie nie urzekła.

Greg | 2016-03-07
Sygryda | 2016-02-02