Allegro - kampania grudzień kat. kryminał

Gniew Boży

Tłumaczenie: Paweł Witkowski
Wydawnictwo: Amber
The Wrath of God
83-85079-62-9
piotrex

Z okładki: Z sypialni doszedł mnie nagły przytłumiony trzask i w tej samej chwili byłem już pod wanną sięgając po rewolwer. Rozpłaszczyłem się na ścianie przy drzwiach, schodząc z linii ognia na wypadek, gdyby ktoś chciał strzelać. Nie bez trudności jedną ręką włożyłem szlafrok i stałem nasłuchując. Nie było żadnego dźwięku, zrobiłem więc to, co wydawało się oczywiste - gwałtownie otworzyłem...

Z okładki:
Z sypialni doszedł mnie nagły przytłumiony trzask i w tej samej chwili byłem już pod wanną sięgając po rewolwer. Rozpłaszczyłem się na ścianie przy drzwiach, schodząc z linii ognia na wypadek, gdyby ktoś chciał strzelać. Nie bez trudności jedną ręką włożyłem szlafrok i stałem nasłuchując. Nie było żadnego dźwięku, zrobiłem więc to, co wydawało się oczywiste - gwałtownie otworzyłem drzwi i przyklęknąłem. Mężczyzna, który stał przy łóżku grzebiąc w mojej marynarce, wyglądał jak prosto z rynku - Metys w obszarpanych spodniach i koszuli oraz sombrerze z liści palmowych. Właśnie wyjął portfel z wewnętrznej kieszeni. Wszystko, co miałem na świecie.
- Nie dzisiaj, compadre - powiedziałem. - Połóż to na łóżku, i to szybko...

źródło opisu: AMBER, 1991

Edith | 2012-06-20
Przeczytana: 30 maja 2012

To była moje pierwsza powieść tego autora, kupiona przypadkiem na straganie z tanimi książkami. Miałam ochotę na powieść sensacyjno-przygodową i "Gniew Boży" doskonale się sprawdził. Fabuła i postacie rodem z filmów akcji z lat 90-tych. Wychowałam się na filmach z Willisem, Satllonem czy Seagalem i ten rodzaj rozrywki bardzo mi odpowiada. Prawdziwi faceci wykonują niebezpieczną misje, trup ściele się gęsto, a i nie brakuje kobiety dla której główny bohater jest w stanie zrobić wszystko.

Krótka, dobrze napisana i wciągająca historia była miłą odmianą i przypomniała mi czasy gdy w kinach królowali prawdziwi twardziele. Chyba muszę czytać więcej "męskiej literatury".

KrzysWR-wawa | 2013-12-04
Przeczytana: 2013 rok

Jakoś dziś zebrało mi się na pisanie recenzji tego, co przeczytałem i Higgins ma u mnie długą półkę i niewiele miejsca w sercu. To czytadła. Niczym romansidła czyta się sprawny opis fabuły i ... nie zostaje nic. Taka guma do żucia dla oczu.

panasm | 2018-11-24
kowalskaiz | 2018-10-16