Syndrom V-7

83-916111-1-6
lotnictwo, ufo, zagadka
historia
Marcin

Autor poddaje gruntownej analizie, ocenie i weryfikacji liczne po wojnie doniesienia i spekulacje na temat dyskoidalnych i sferycznych pojazdów latających - znanych zazwyczaj umownie pod oznaczeniem V-7 - skonstruowanych jakoby w Niemczech w latach II wojny światowej. Wzmianki o projektach lub nawet prototypach takich pojazdów spotyka się w literaturze od kilkudziesięciu lat, choć ich istnienie nigdy nie zostało przekonująco udowodnione. Mimo to V-7 i inne niemieckie "latające talerze" doczekały się sporej rzeszy zwolenników i entuzjastów, snujących nawet rozważania na temat dalszych losów tych pojazdów i wpływu zastosowanych w nich technologii na powojenny rozwój techniki lotniczej. Omawiana książka jest całkiem udaną próbą wyjaśnienia niezwykłej legendy V-7, zarazem precyzyjnie i jednoznacznie rozwiewając mity narosłe przez całe dekady wokół tego zagadnienia. Polecamy tą pozycję wszystkim entuzjastom zagadek II wojny światowej.

ZAMBIA | 2015-01-03
Przeczytana: 15 maja 2012

Książka która demaskuje i stara się ukazać prawdziwszy obraz historii v 7. Autor w przeciwieństwie do Igora Witkowskiego nie zachłystuje się wyssanymi z palca teoriami i chronologicznie , krok po kroku ukazuje co jest rzeczywistością a co piramidalną bzdurą. Teorie o nazistowskich latających spodkach zawróciły ludziom w głowach i niejeden dla sławy a może dla pieniędzy wmawiał wszystkim, kto tylko chciał słuchać, że to prawda. Przez lata bzdury urosły do ogromnych rozmiarów . Wielokrotnie drukowane nabierały cech realizmu. Autor w swej pracy zdemaskował cały mechanizm. Mam nadzieję, że każdy, zdrowomyślący samodzielnie czytelnik , przyzna mu rację. Książka pełna prawdy a nie bujd na resorach typu hitlerowska baza na księżycu. Polecam.

Grzesio | 2012-12-14

Pozycja wręcz obowiązkowa dla miłośników tajnych broni III Rzeszy - choć jeszcze lepiej sięgnąć po jej znacznie rozszerzone wydanie "Ostatni sekret wunderwaffe".

Palcieryżkażdegodnia | 2016-12-09
Kasztelan | 2014-02-04