Wielki mały wóz

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Terytoria Teatru". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: słowo/obraz terytoria
83-88560-43-3
teatr, sztuka, eseje
sztuka
strzecha

Tematem książki jest świat widowisk w kulturze lat dziewięćdziesiątych. Część pierwsza, "Widowiska", mówi o medialnym i parateatralnym kontekście, w jakim funkcjonuje sztuka teatru. Część druga, "Teatr", została poświęcona najwybitniejszym zjawiskom teatralnym lat dziewięćdziesiątych (Kantor, Jarocki, Grzegorzewski, Barba, Staniewski). Część trzecia, "Rytuał", dotyczy twórczości Jerzego Grotowskiego. "Szatańskich wersetów teatrologii" ciąg dalszy?

zębaty | 2012-07-10
strzecha | 2010-09-04