Święty Artaud

Wydawnictwo: słowo/obraz terytoria
Artaud, teatr
sztuka
strzecha

Drugie (zmienione) wydanie monografii Antonina Artauda (1896–1948), francuskiego teoretyka teatru, reżysera, aktora teatralnego i filmowego, poety, pisarza, scenarzysty, rysownika, czołowej postaci francuskiego życia kulturalnego w XX wieku. Praca napisana z perspektywy jego podróży do Meksyku w 1936 roku, momentu przesilenia w jego biografii: podsumowania wizji teatru, zawartych w książce "Teatr i jego sobowtór" i poszukiwania form prototeatralnych, tuż przed popadnięciem w obłęd.

źródło opisu: terytoria.com.pl

źródło okładki: terytoria.com.pl