Dla Nastusi

Wydawnictwo: Novae Res
9 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
978-83-7722-055-9
Kamila

Zbiór wierszyków dla dzieci okraszony nietuzinkowymi zdjęciami.

książek: 2067
AnnaSikorska | 2015-02-19

Dwadzieścia osiem wierszyków ilustrowanych zdjęciami przyrody, które pozwalają dziecku przybliżyć świat. Utwory nie są długie, dzięki czemu nie znudzą maluchów. Piękne fotografie konkretnych rzeczy pozwolą dziecku zobaczyć to, co mieści się w tytule. Książka ma przewagę nad innymi tego typu pozycjami właśnie naturalnością, dzięki czemu dziecko może wybrać się z nią na spacer (sprzyjają temu również niewielkie rozmiary) i odszukać w otoczeniu tego, co na zdjęciu i we wierszu.
Utwory są pogodne, pełne dziecięcej świeżości spojrzenia na świat i jednocześnie wzbogacają słownictwo dzieci ucząc ich opisywania przedmiotów.
Plusem książki jest śliski papier i twarda okładka. Gdyby strony były twardsze byłaby to doskonała lektura już dla dzieci kilkumiesięcznych, ale ze względu na cienkie strony zdecydowanie jest skierowana dla dzieci powyżej drugiego roku życia. Proste rymowanki mogą być doskonałym pretekstem do nauki wierszy i przy okazji ćwiczeniem pamięci. Ostatni wierszyk jest...

Dorota Partyka | 2012-10-07
Kobieta | 2011-03-17