Absurdut

Wydawnictwo: Novae Res
978-83-7722-053-5
Kamila

Opis i recenzje Marek Lechowicz – literat, scenarzysta (PWSFTv iT w Łodzi), poeta, dramaturg. Sentymentalnie związany z Teatrem Nowym Adama Hanuszkiewicza, dla którego napisał dwie sztuki: „Dialektyka Zeflika” oraz „Iluzję”, stworzył także oprawę filmową do spektaklu „Kaczmarski festivus” w reżyserii Renaty Dymnej. W latach 90-tych – mieszkając w Nowym Jorku – pisał felietony dla Dziennika...

Opis i recenzje
Marek Lechowicz – literat, scenarzysta (PWSFTv iT w Łodzi), poeta, dramaturg. Sentymentalnie związany z Teatrem Nowym Adama Hanuszkiewicza, dla którego napisał dwie sztuki: „Dialektyka Zeflika” oraz „Iluzję”, stworzył także oprawę filmową do spektaklu „Kaczmarski festivus” w reżyserii Renaty Dymnej. W latach 90-tych – mieszkając w Nowym Jorku – pisał felietony dla Dziennika Nowojorskiego (Polish Daily Ethnic News). Z zamiłowania podróżnik i sportowiec, którego niezaspokojoną pasję stanowi koloryt życia wpisany w kalejdoskop jego zmienności.

Niniejsza książka, którą oddajemy do rąk czytelnika, jest właśnie jedną z takich podróży. Stanowi rodzaj odysei po krainach mitu, literatury, malarstwa, filmu etc. etc. oraz Macierzy Kosmosu, która to wszystko skrywa. Niezwykły „realizm magiczny” zaczarowany w prozie Marka Lechowicza, to niezapomniana eskapada po bajkowym świecie marzeń, pełnym tajemniczości i zaskakujących suspensów. To także podążanie - wraz z bohaterami utworu – w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie, którego korzenie sięgają czasów wczesnochrześcijańskich. A wszystko to jest pięknie ilustrowane subtelnym, malarskim talentem Teresy Adamowskiej.

Serdecznie zapraszamy do tej szalenie magicznej podróży, która na długo pozostanie w Państwa pamięci.