religia
Iselor

Koronczarka | 2016-03-21
Przeczytana: 21 marca 2016

Książeczka niepozorna. Nie imponuje ani wielkością, ani językiem, ani ilustracjami. Ale zdaje się jedyna, nie ma więc jej z czym porównać. Nie mniej jednak temat jest tak interesujący, że jej ewentualne niedostatki łatwo wybaczyć. A mity ludów Syberii są tak barwne, pełne poezji, że zachwycają nie mniej niż mity skandynawskie.

Iselor | 2016-10-30
Przeczytana: 24 sierpnia 2016

Ta niewielka rozmiarami książeczka jest ostatnim tomem z cyklu „Mitologie świata” Wydawnictw Artystycznych i Filmowych. Autorka pokrótce przedstawia najciekawsze mity ludów Syberii, rolę szamana, opis światów, bogów itd. Jeśli ktoś nie jest wielce zainteresowany tematem, a ogólnie mitami i religioznawstwem może tą książkę traktować jako wystarczające źródło w temacie, jeśli zaś temat szamanizmu kogoś pasjonuje, radzę uznać książeczkę Kośko za wstęp i zabrać się za "Szamanizm i archaiczne techniki ekstazy" Eliadego.

Spursmaniak | 2016-11-10
bies | 2016-10-15