Dwór w Haliniszkach

Seria: Antykwariat polskiego romansu
Wydawnictwo: Ex Libris
romans

Wileńszczyzna i Rzym na przełomie XIX i XX w. Zosia Halicka, 'słońce' dworu w Haliniszkach, ma szybko zostać wydana za mąż, ponieważ jej matka i siostra potrzebują pieniędzy na założenie nowego zakonu dla pań 'z towarzystwa'. Idealny kandydat, hrabia Barberini-Baraniewski, uważa narzeczoną za prowincjonalną gęś, po kryjomu zaś nadal spotyka się z dawną kochanką. Daleko na Syberii jest jednak ktoś, kto od dzieciństwa kocha Zosię miłością prawdziwą i beznadziejną... Czy dumny Jerzy Lipowski, na którym ciążą długi rodziców, sięgnie po osobiste szczęście?

magia | 2011-01-09
Przeczytana: 09 stycznia 2011

Wspaniała książka dla wszystkich, którzy kochają tradycję i przywiązanie do ojczyzny i tradycji. Gorąco Polecam:)

Mary | 2010-11-02
Przeczytana: sierpień 2012

Miło się czyta, dobra lektura na wakacje.

Drapek25 | 2018-08-04
Przeczytana: 03 sierpnia 2018

Piękna opowieść o miłości, odpowiedzialności,życiu u schyłku XIX wieku. Źródło wiedzy o obyczajach i życiu codziennym na Wileńszczyźnie. Bardzo pozytywna, budująca lektura. Aż smutno, że tego świata już nie ma...

Anna_R | 2010-11-04

Piękna historia o miłości i przywiązaniu do ojczyzny. Ukazuje emocje i kulturę dawnych dobrych czasów. To po prostu ładna książka. Lekka, łatwa i przyjemna :)

Kasiek m | 2018-02-08
Na półkach: 2018, Przeczytane, Posiadam