Dwór w Haliniszkach

Książka jest przypisana do serii/cyklu "ANTYKWARIAT POLSKIEGO ROMANSU". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Ex Libris
83-89913-31-3
romans

Wileńszczyzna i Rzym na przełomie XIX i XX w. Zosia Halicka, 'słońce' dworu w Haliniszkach, ma szybko zostać wydana za mąż, ponieważ jej matka i siostra potrzebują pieniędzy na założenie nowego zakonu dla pań 'z towarzystwa'. Idealny kandydat, hrabia Barberini-Baraniewski, uważa narzeczoną za prowincjonalną gęś, po kryjomu zaś nadal spotyka się z dawną kochanką. Daleko na Syberii jest jednak ktoś, kto od dzieciństwa kocha Zosię miłością prawdziwą i beznadziejną... Czy dumny Jerzy Lipowski, na którym ciążą długi rodziców, sięgnie po osobiste szczęście?

magia | 2011-01-09
Przeczytana: 09 stycznia 2011

Wspaniała książka dla wszystkich, którzy kochają tradycję i przywiązanie do ojczyzny i tradycji. Gorąco Polecam:)

Anna_R | 2010-11-04

Piękna historia o miłości i przywiązaniu do ojczyzny. Ukazuje emocje i kulturę dawnych dobrych czasów. To po prostu ładna książka. Lekka, łatwa i przyjemna :)

Mary | 2010-11-02
Przeczytana: sierpień 2012

Miło się czyta, dobra lektura na wakacje.

natanna | 2016-05-17
Przeczytana: 22 lipca 2016