Testament miłości

Wydawnictwo: Ad Oculos
978-83-7613-076-7
poezja
Iga

Subtelny alfabet duszy, w której miłość jest prawdziwym klejnotem. To w jej imieniu śle autorka nieustanne zachwyty,westchnienia, miłosne prośby. Nie zawsze są to jasne spojrzenia, zdarzają się porażki, dramatyczne wyzwania, ucieczki w głąb siebie. Ale zawsze są to portrety kobiety, która kocha, która pragnie, która prosi o przyjęcie swojej miłości. Nią chce się dzielić, dla niej żyć. Już same tytuły wierszy sugerują właśnie taką tematykę. W zgrabnej formie ballady, czy też dystychu, potrafi poetka wyrazić skomplikowany charakter nie tylko własnych uczuć, ale i partnera. Być może, jak sama napisała: z lęku o siebie i o swoje myśli bliskie.

Eroll | 2014-02-12
agunik | 2013-08-09