Bunt na Konszelfie 10

Seria: Klub Siedmiu Przygód
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Crisis on Conshelf Ten
piotrex

Wszystkie "fakty" zawarte w tej książce, której akcja rozgrywa się w XXI wieku, są albo w stadium eksperymentu, albo przynajmniej przedmiotem rozważań uczonych. - Monica Hughes

książek: 1901
Gosia | 2016-04-14
Na półkach: 2016, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 13 kwietnia 2016

Książka, którą napisała Monica Hughes, jest przeznaczona dla młodszego czytelnika. Ponadto jest to s-f, za którym nie przepadam. Mimo wszystko przeczytałam ją z przyjemnością, czym zaskoczyłam samą siebie.
Zresztą trudno to do końca uznać za s-f (było nim raczej w czasie, gdy książka powstała), ponieważ akcja dzieje się w 2005 roku, co obecnie jest już przeszłością.
Wyobrażenia autorki o przyszłym świecie na razie nie ziściły się, ponieważ ludzie nie zamieszkują Księżyca ani podmorskich szelfów, ale może w przyszłości stanie się to faktem.
Prócz tego w książce zawiązana jest dość ciekawa intryga, która nawet mnie wciągnęła.
Podsumowując mogę powiedzieć, że to całkiem ciekawa książka, choć chyba niezbyt znana.

SirNobody | 2014-02-21

Pierwsza książka, jaką przeczytałem w życiu, wiec opinia ta nie będzie do końca obiektywna :D Ale zachęciła mnie do dalszego czytania, więc duży plus. Młodzieżówka, przyjemnie się czyta :)

Paula | 2015-12-13
Jabuilo | 2015-08-13