Wyzwanie czytelnicze LC

Wydawnictwo: Medium
the Greatest Salesmen in the World Part II The End of the Story
porot hafida
biznes, finanse

Oto dokończenie opowieści o losach Hafida,bohatera znanej Wam książki Największy kupiec świata. Hafid wielki kupiec,po śmerci żony oddalił się od świata i ludzi. po latach zdecydował się jedak porzucić samotnię, by szerzyć idee zawarte w starych pergaminach,które wskazały mu drogę do kariery i bogactwa.Ukoronowaniem jego życia i pracy jest DZIESIĘĆ PRZYRZECZEŃ SUKCESU-napisał je,aby podzielić...

Hafid wielki kupiec,po śmerci żony oddalił się od świata i ludzi. po latach zdecydował się jedak porzucić samotnię, by szerzyć idee zawarte w starych pergaminach,które wskazały mu drogę do kariery i bogactwa.Ukoronowaniem jego życia i pracy jest DZIESIĘĆ PRZYRZECZEŃ SUKCESU-napisał je,aby podzielić się swoimi przemyśleniami i zasadami z wszystkimi ludzmi dążącymi do sukcesu.
Książka Powrót Hafida poruszy z pewnością serca milionów czytelników, dla których Hafid stał się najbliższym przyjacielem i wprowadził ich jeszcze głębiej w tajniki największej mądrości.

charu | 2019-01-13
Przeczytana: 13 stycznia 2019

Nie bez powodu dzieła autora zaliczane są do nurtu tak zwanej literatury inspiracyjnej. I po raz kolejny odnajduję powiązania z prawem przyciągania i myśleniem we właściwy sposób.
Podoba mi się fakt, że każda opisywana historia ciekawie splata się z losami Jezusa a mocnym fundamentem jest zawsze modlitwa do Najlepszego Przyjaciela.
I standardowo już kilka inspirujących cytatów:

"Tylko to, co sami o sobie sądzimy, ma znaczenie. Jeśli ocenimy siebie zbyt nisko, świat się na to zgodzi. Jeśli zaś damy sobie najwyższą notę - świat również z ochotą przystanie na tę opinię"

"Sam wybiorę sobie swoje cele i zawsze będę o nich pamiętał. Znajdujemy jedynie to, czego szukamy całym sercem. Jeśli nie oczekuję od życia niczego szczególnego, tyle właśnie dostanę."

"Często nam mówią, że w życiu powinniśmy mierzyć wysoko. Trzeba jednak mierzyć w to, co chcemy ustrzelić. Ogólny zamiar nie wystarczy. Strzała wypuszczona z łuku nie błądzi tu i tam, by sprawdzić, w co może trafić, lecz pędzi prosto...

knzi | 2017-02-17
Przeczytana: 05 marca 2017