Jednominutowy sprzedawca

Tłumaczenie: Ewa M. Zeller
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Bestseller NewYork Timesa". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Medium
The One Minute Sales Person
jednominutowy sprzedawca
biznes, finanse

Ta prosta, ożywcza i przenikliwie trafna książka wychodzi od ogólnej tezy: WSZYSCY JESTEŚMY SPRZEDAWCAMI. Wszyscy bowiem staramy się uzyskać coś od innych lub spowodować, by zrobili to, o co nam chodzi. Rada Autora jest prosta: naucz się "sprzedawać" siebie, a będziesz umiał sprzedać wszystko. Każda transakcja jest relacją między osobami. Metoda Spencera Johnsona uczy, jak wyjść naprzeciw oczekiwaniom innych i pomóc im otrzymać to, czego pragną. Życie potwierdza, iż ta metoda jest naprawdę skuteczna.

źródło okładki: http://czytelnia.onet.pl/0,3669,0,1,nowosci.html

archaii | 2012-02-04
Przeczytana: 2010 rok

Niestety, książka nie dodaje skrzydeł (ale też ich nie podcina :D)

aniutek | 2011-11-27
Przeczytana: 26 listopada 2011

Książka przypomina mi inna przeczytaną "Sekret", jedna z wielu które to sprzedają cudowny sposób zarobienia dużo pieniędzy, spełnienia marzeń itd. W tym przypadku o cudownym sprzedawcy, który poznaje super techniki sprzedaży czyli "rób tak żeby klient był zadowolony, chwal siebie za dobra prace, przed każdym spotkaniem rób liste celów do spełnienia, no i podstawa wizualizuj że ci się udało".
Po przeczytaniu "Sekretu" myślałam, że ktoś po prostu ujął w słowa przesłanie "myśl pozytywnie", jednak "jednominutowy sprzedawca" to prawie to samo tylko bardziej konkretna dziedzina działania. Jak dla mnie trochę sztuczne to cudowne amerykańskie porady, równie dobrze możemy pomodlić się przed każdym spotkaniem z klientem i poprosić bozia o szczęśliwe zakończenie.

czarna | 2016-05-16
Przeczytana: 08 maja 2016