Wprowadzenie do rozważań o narodzie

Wydawnictwo: WAM
83-7318-462-7
filozofia i etyka
adamats

Wejście Polski do Unii Europejskiej kreśli nowe spojrzenie na naród i jego tradycje patriotyczne. Nikt nie zażąda, abyśmy o nich zapomnieli, ale z pewnością należy je na nowo przemyśleć i potraktować jako wartość, którą wnosimy wraz z kulturą narodową do Europy. Naród, jego pochodzenie i źródła siły, patriotyzm, kultura narodowa, charakter Polaków, ale także nacjonalizm, kosmopolityzm i...

Naród, jego pochodzenie i źródła siły, patriotyzm, kultura narodowa, charakter Polaków, ale także nacjonalizm, kosmopolityzm i polityczno-społeczne powiązania ideii narodowych z życiem codziennym sa tematem i treścią niniejszej publikacji.
(Od Wydawcy)

źródło opisu: Od wydawcy

źródło okładki: skan z oryginału

PaulinaopielA | 2014-11-21
| 2011-11-06