Sorge

Tłumaczenie: Adam Galica
Wydawnictwo: Książka i Wiedza
L'espion qui sauva Moscou
piotrex

Nota wydawcy: 15 czerwca 1941 r. Richard Sorge — szef radzieckiej grupy wywiadowczej działającej w Japonii — podał „centrali” dokładną datę przygotowywanej przez Niemcy inwazji na Związek Radziecki. 6 września przekazał wiadomość, że Japonia zachowa neutralność w wojnie niemiecko-radzieckiej, co pozwoliło skoncentrować siły Armii Czerwonej pod Moskwą. Relacjonując wydarzenia sprzed lat, ich...

Nota wydawcy:

Relacjonując wydarzenia sprzed lat, ich naoczny świadek — Robert Guillain, znakomity dziennikarz francuski, podówczas kierujący biurem francuskiej agencji telegraficznej w Tokio, wybitny znawca Dalekiego Wschodu (o czym świadczą wydane po polsku i wznawiane bestsellery: „Japonia — trzecie mocarstwo” i „Od Pearl Harbor do Hirosimy”), dostarcza Czytelnikowi pasjonujących, częstokroć nieznanych szczegółów brawurowej misji radzieckiego wywiadowcy.

Hydrogenium | 2013-07-02
Ereses Liszt | 2013-02-06