Wokół sporów i polemik. Publicystyka historyczna

Wydawnictwo: Wydawnictwo Lubelskie
8322205465
historia
kasiaman55

Na prezentowany obecnie tom złożyły się szkice, recenzje, polemiki publikowane na łamach czasopism i wydane wcześniej w dwu seriach (1979 i 1984). Pisząc o czasach i problemach Sejmu Czteroletniego i Konstytucji 3 Maja, szansach Powstania Listopadowego, o Komisji Edukacji Narodowej, o wielu znanych i uznanych postaciach historycznych, z właściwym sobie temperamentem i pasją polemiczna obala Autor obiegowe mity, podważą utarte sądy, odbrązawia "pomniki". Logika i wnikliwość analiz, sugestywność opisów i błyskotliwy, klarowny język podnoszą atrakcyjność tej pasjonującej książki.

źródło opisu: Wydawnictwo Lubelskie, 1991

źródło okładki: zdjęcie autorskie

JUSTYNA | 2011-07-17

POLECAM WSZYSTKIM ,KTORZY INTERESUJA SIE DZIEJAMI UPADKU RZECZPOSPOLITEJ. AUTOR BEZLITOSNIE OBALA UTARTE PRZEZ HISTORIE STEREOTYPY, ODBRAZAWIA POMNIKI M.IN. TAKICH POSTACI JAK HUGO KOLLATAJ,KILINSKI ,S.A.PONIATOWSKI I WIELU INNYCH

Rafał | 2017-07-22
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Esej