To musiałeś być Ty

Tłumaczenie: Agata Kowalczyk
Cykl: Chicago Stars (tom 1)
Wydawnictwo: Amber
It had to be you
837245938X
romans
Wanda

Książka "To musiałeś być ty" jest pierwszą z serii dotyczącej drużyny footballu amerykańskiego - Stars. Jest to błyskotliwa i doskonale napisana historia mimowolnej właścicielki drużyny, któą zmusił do podjęcia się tej roli testament jej apodyktycznego ojca. Muszę przyznać, że dawno nie czytałam historii tak wzruszającej, pełnej humoru i szczerze przekazanej. Postacie nie są przerysowane, książka wciąga i jestem w stanie ją szczerze polecić.

Chicago Stars nie są przygotowani na nowego właściciela. Zwłaszcza że to kobieta - piękna i ekscentryczna. A Phoebe nie jest przygotowana na to, żeby poprowadzić drużynę futbolową. A już zupełnie nie jest gotowa do współpracy z zasadniczym trenerem. I do rozgrywki, w której można przegrać wszystko lub wygrać miłość...

Kalissa | 2015-08-02
Na półkach: Przeczytane, Romantyczna

Rewelacyjny romans, oparty na starej i mądrej zasadzie: „Kto się czubi, ten się lubi.”

Główni bohaterowie – Phoebe i Dan byli idealni. Sceny ich kłótni to majsterszyki. Phoebe to w ogóle świetna postać. Lubiłam czytać, w co się ubierała. Jej styl był bezbłędny!:)

Może, na końcu, to nagromadzenie dramatyzmu – było trochę na wyrost, ale z drugiej strony, trochę napięcia – nigdy nie szkodzi w powieściach.

Chociaż i tak Puchatka pobiła wszystkich!:)

PS. Polecam na urlop i na plażę:)

Kasiek | 2014-12-08
Na półkach: 2014, Przeczytane
Przeczytana: 08 grudnia 2014

Ta historia jest jak zabawna bajka. Z góry wiadomo, że dobrze się skończy, przebieg fabuły jest od samego początku oczywisty i naprawdę można się przy niej pośmiać. Zarówno większość sytuacji, jak i dialogów są komiczne. Nie oznacza to, że nie ma poważnych wątków. Jednak poczucie humoru autorki dominuje. Polecam, zwłaszcza na poprawę złego nastroju.

emerytka19 | 2014-12-04

Po przeczytaniu tej historii chciałoby się powiedzieć "Nie oceniaj książki po okładce a tym bardziej ludzi"...
Pozory mogą mylić i Pani Elizabeth w swój niepowtarzalny, humorystyczny sposób to pokazała. Ale nie zabrakło też wzruszających momentów i za to kocham te książki. Polecam

Haneczka | 2013-10-30
Na półkach: 2013, Przeczytane, Ulubione
Przeczytana: 28 października 2013

Cudowna! Cudowna! Cudowna!
Aż brakuje mi słów! To od teraz moja ulubiona autorka!
Fantastycznie pisze, w cudownym stylu, znakomicie wprowadza nas w teraźniejszość i przeszłość bohaterów, a sami bohaterowie... czasem denerwujący, czasem kochani, ale na pewno nie jednoznaczni i nie cukierkowi... tylko tacy prawdziwi... Aż ma się wrażenie, że na prawdę żyją tam za oceanem :)

magpie101 | 2016-07-06
Przeczytana: 06 lipca 2016

Dwojka bohaterow wybuchowa i energiczna sprawila, ze czytajac ta ksiazke ani chwili sie nie nudzilam. Od poczatku mimo ich ciaglych klotni byla miedzy nimi chemia ale kto sie czubi ten sie lubi :).
Bardzo mi sie podobala i polecam.

Fleur | 2016-07-07
Na półkach: E-book, Przeczytane
Przeczytana: 04 lipca 2016

Świetna!
Z resztą jak każda wcześniejsza książka autorki, którą miałam przyjemność poznać.
Dobrze, że jest kilka różnych sag, bo po teksańskiej miałam już odrobinę dość golfistów, więc teraz z chęcią przerzucę się na chicagowskich futbolistów ;)
Już tradycyjnie jest przezabawnie i romantycznie.
I o to chodzi.

mania_kch | 2016-04-16
Na półkach: 2016, Przeczytane

Phoebe Somerville, bohaterka tej historii nieoczekiwanie musi zmienić swoje życie, wszystkiemu winny jest jej zmarły ojciec, i jego ostatnia wola…
Młoda kobieta musi zmierzyć się nie tylko z negatywnymi i potępiającymi ją spojrzeniami ludzi, musi także stoczyć walkę z koszmarem swoich nastoletnich lat. Na jej barki spada odpowiedzialność za drużynę futbolową , oraz zmierzenie się z mistrzostwami Super Pucharu. Zajmuje się również młodszą przyrodnią siostrą, z którą, krótko mówiąc relacje nie są najlepsze. Musi również stawić czoła porywczemu, rozżalonemu trenerowi drużyny Dan’owi Calebowi. A to początek jej kłopotów…

Mimo przewidywalności i oczywistego zakończenia czytało mi się bardzo przyjemnie. To taka lekka z dużą dawką humoru powieść przy której nie sposób się nudzić :)
Polecam :)

Ziraelka | 2012-12-18

Książki SEP to dla mnie swoisty fenomen, bo można je czytać wielokrotnie i za każdym razem sprawia to ogromną frajdę. A historia Pheobe jest naprawdę fenomenalna. Główna bohaterka to stereotypowa blondi, która zostaje właścicielką drużyny futbolu amerykańskiego. Tylko że nasza z pozoru głupiutka seksbomba okaże się silną, inteligentną kobietą, dręczoną przez demony przeszłości, która świetnie sobie poradzi w nowej roli, uda jej się nawet utemperować aroganckiego trenera drużyny.

Książka otwiera cykl SEP o zawodnikach drużyny futbolowej Chicago Stars.
Cały cykl "Chicago Stars" składa się z następujących części:
1. To musiałeś być ty
2. Podróż do nieba
3. Kandydat na ojca
4. Odrobina marzeń
5. Natchnienie
6. Idealna para
7. Urodzony uwodziciel

Serdecznie polecam całą serię!

blackwidow_33 | 2013-09-21
Przeczytana: 20 września 2013

Pierwsza książka z serii Chicago Stars i na pewno nie ostatnia:) Tak świetnie zaczęta seria nie może skończyć się źle.

kasik | 2015-08-06
Na półkach: Przeczytane, Romans
Przeczytana: 06 sierpnia 2015

To druga książka tej autorki jaką przeczytałam, i będą następne:). Pani Philips ma niezwykle lekkie pióro a przy tym potrafi świetnie tworzyć bohaterów tak samo pierwszo jak i drugo i trzecioplanowych którzy są przedstawieni w sposób barwny i interesujący. Serię Chicago Stars zaczęłam czytać od 6 tomu i tam zetknęłam się z już nieco starszą Phoebe i wiedziałam, że bardzo chcę poznać jej historię. Polecam lekturę z czystym sumieniem.