Czyż ona nie jest słodka?

Okładka książki Czyż ona nie jest słodka? Susan Elizabeth Phillips
Okładka książki Czyż ona nie jest słodka?
Susan Elizabeth Phillips Wydawnictwo: Amber literatura piękna
AIN'T SHE SWEET?
Amber
2005-01-01
2005-01-01
832411985X
Alicja Marcinkowska
romans

Od wielu lat jestem fanka pisarstwa autorki. Gdy siegam po jej kolejne utwory, zawsze mam pewnosc, ze milo spedze czas. Tak tez stalo sie w tym przypadku.
"Czyz ona nie jest slodka?" to udany romans z wielowatkowa fabula, ktorej watki laczy jedna kobieta - Sugar Beth. Bohaterka nieprzewidywalna, nieprzenikniona i zmienna jak pogoda wiosna:) Mimo, ze postac ma wiele za uszami(tutaj autorka popisala sie kreatywnoscia),ma wielkie serce, dystynkcje i dume godne pozazdroszczenia.
Sugar Beth wraca do rodzinnego miasta po wielu latach, by odnalezc tajemniczy obraz. Przyjdzie jej zmierzyc sie z wieloma rozgoryczonymi ludzmi, ludzmi zadnymi jej krwi. Do tego wszystkiego, w rodzinnym domu zastaje nowego wlasciciela, Collina Byrne'a, ktory bardziej niz pozostali, pragnie utrzec jej nosa. W tym celu uklada misterny plan, ale nie wszystko idzie po jego mysli....
Czy bohaterce uda sie zazegnac dawne spory i animozje?
Czy odnajdzie skarb i kupi sobie przyszlosc?
Czy po raz kolejny otworzy serce?

Ksiazke polknelam w jedno popoludnie! Znajdziemy tutaj cala palete emocji, zroznicowane kreacje bohaterow, dobrze skomponowana fabule, mnostwo komicznych scen i dialogow.
No wlasnie! Uwielbiam humor charakterystyczny dla tej autorki. Prze zabawne sceny, rozmowy, ociekajace sarkazmem konfrontacje.
Zdecydowanie jestem w nastroju na takie ksiazki. Bezzwlocznie siegam po kolejna ksiazke pisarki:)

Sugar Beth w liceum była królową piękności, ale też bezwzględną suką. Nad dziewczynami się znęcała, a facetom łamała serca💔 Knuła intrygi, zabawiała się kosztem innych, a kiedy znudziła się wszystkim i wszystkimi, wyjechała z Parrish pozostawiając za sobą niesmak👣 Jednak czas nie był łaskawy dla Sugar Beth i po 15 latach wraca do Parrish z podkulonym ogonem. Jest splukana i musi odszukać spadek po babce, choć tak naprawdę nie wiadomo czy ten istnieje.🧐 Są tu jednak osoby które długo wyczekiwały powrotu Sugar, bo jak wiadomo zemsta najlepiej smakuje po latach. Była szkolna miłość, odrzucone i wkurzone przyjaciolki, Winnie- największa ofiara Sugar, a teraz najbardziej wpływowa osoba w mieście i najbardziej łaknący zemsty, nauczyciel polskiego któremu główna bohaterka zrujnowała karierę.😡
S.E.P jak zwykle mnie nie zawiodła, bawiłam się świetnie z tą książką, wciągnęła mnie na amen.😍😍😍 Upijałam się wszechobecnym flirtem, charakterami bohaterów, fabułą, a do tego ulubioną herbatą z

Okropnie nudna książka, która ciągnęła się przez mnóstwo niepotrzebnych literek. Dopiero w drugiej części zaczęło się coś dziać, a powinno tak być od początku. Mnie kompletnie nie wciągnęła i nie zachwyciła. Fabuła jak najbardziej na plus natomiast to tyle.

„Czyż ona nie jest słodka”… mamy ukazany problem ponoszenia konsekwencji naszych wcześniejszych decyzji. Na postaciach (nie tylko tych głównych!) ciąży widmo decyzji z lat szkolnych …i wychodzi na to, że nie każdy jest w stanie udźwignąć ciężar przeszłość🤔

Czujecie się już przerażeni? …
Spokojnie… mimo ciężkiego kalibru tematu, publikacja nadal jest przepełniona dowcipem i pełna jest niespodziewanych wydarzeń. Pisarka zawsze zaskakuje mnie barwnymi postaciami, które potrafią rozśmieszyć do łez, a w innej chwili czuje się cały ich ból… Tu, ku mojej RADOŚCI…ta książka przesiąknięta jest sarkazmem i ironią (Hell Yeah!) Dialogi pomiędzy głównymi postaciami to istny majstersztyk (z tego powodu wybaczam pisarce cukierkowe zakończenie!).

Sugar musi stawić czoła ludziom, których wcześniej skrzywdziła… a jednak powala mnie na kolana swoją determinacją i odwagą… Sam Colin… to istna zagadka… niby silny i stateczny, a jednak ma niesamowita romantyczną duszę.

To nie jest opowieść tylko o miłości dwojga ludzi, to opowieść o bólu, jaki człowiek sam sobie zadaje i swoim bliskim, tylko dlatego, że sam nie czuję się wartościowy. Pisarka dość konkretnie wytka czytelnikowi, jak często mylimy „swoją prawdę” z „prawdą”.

Książkę tę polecam tym czytelnikom, którzy jak ja lubią testować nie tylko z wątkami, ale szukają także głębszego znaczenia pomiędzy wierszami.🍸

Czujecie się już przerażeni? …

Bardzo przyjemna lektura.
pomimo tego, że książka była wielowątkowa, bo poznaliśmy losy kilku bohaterów, to ogromnie mi się podobała.
Bohaterowie główni byli bardzo fajnie wykreowani. Mieli swoje charakterki, poglądy.
Całość bardzo zabawna i rozczulająca.
Aktualnie brakuje tak fajnych książek na rynku :/

Bardzo przyjemna lektura.
Całość bardzo zabawna i rozczulająca.
Aktualnie brakuje tak fajnych książek na rynku :/

Co to była za historia...
Popularna i bogata Sugar Beth miała w życiu wszystko oprócz miłości ojca. Ten jeden mankament zrobił z niej osobę mściwą i bez skrupułów, zdolną do prześladowań osób słabszych. Była postrachem szkoły i równocześnie budziła podziw. Po latach wraca do rodzinnego miasta z dużym bagażem doświadczeń, bez grosza przy duszy i ze złą reputacją. Musi stawić czoła ludziom, których skrzywdziła. Czy udowodni wszystkim, że nie jest już tą samą dziewczyną co dawniej?
Polecam zapoznać się z jej historią. Nie pożałujecie.
Książka ocieka sarkazmem i ironią, co bardzo lubię i doceniam. Dialogi głównych bohaterów powaliły mnie na kolana :D
Doskonale zostały dobrane cytaty do rozdziałów, a fabuła sama w sobie jest ciekawa i intrygująca. Wciągnęła mnie od pierwszych stron.

Co to była za historia...

To moje drugie spotkanie z autorką, ale wypadło gorzej od poprzedniego (Nikt mi się nie oprze) - przede wszystkim przez obrzydliwie przesłodzone i przesadzone zakończenie. Ogólnie książkę czyta się lekko, szybko i przyjemnie, akcja jest wartka, bohaterowie dają się lubić, dialogi są zabawne, fabułka jest prosta, ale daje radę. Typowy romans na weekend czy popołudnie na plaży. Fanki autorki pewnie będą zadowolone, jednak nie polecam tej konkretnej powieści na pierwsze spotkanie z nią.

W kategorii romansu to przyzwoite czytadło z dużą dawką humoru i nieszablonową bohaterką. Dawno, dawno, dawno nie czytałam nic tego typu, ale gdy już poczułam chęć na taką nieskomplikowaną rozrywkę, książka okazała się dobrym wyborem. Lekturka na lato.

Pani Susan Elizabeth Phillips jest moja ulubiona autorka romansów. Absolutnie uwielbiam wszystkie jej książki. Ciężko mi wybrać, która jest najlepsza. Wszystkie są najlepsze. Może bardziej najlepsze są dwie. '' Arena'' i ``Czyż o a nie jest slodka``. Te dwie książki przeczytałam kilkukrotnie. Wszystkie przeczytałam kilkukrotnie, ale te dwie największą ilość razy. Pani Phillips tworzy tworzy piękne postaci. Mężczyźni są przystojni inteligentni, dowcipni, błyskotli. Cud miód, po prostu ideał, każda chciała by mieć takiego Alvaro :) Jedynym co mnie lekko irytuje ale to na prawdę leciutko jest to że bohaterki zazwyczaj są przeciętnej urody, takie myszki (w tej książce akurat tak nie jest),na które się nie zwraca uwagi. A jak już czytam o boskim Alvaro to mnke ta myszowatosc bohaterek uwiera. I teraz właśnie pisząc ta opinię uświadomiłam sobie ze panie w moich 2 ulubionych książkach nie są myszowate. Wracając do tej pozycji. Sugar Beth silna kobieta, wiele potrafi znieść, czasami mi się wydaje że zbyt wiele, ale Chyba dlatego że taka sobie wybrała pokutę, za to jaka była kiedyś. Collin hmmm, oczywiście wysoki przystojny, początkowo złośliwy, no ale nie oszukujmy się miał powody. Lubię kiedy bohaterowie nie darzą się sympatią a potem z czasem wszystko się zmienia, te podchody, spojrzenia.... Cała Susanan Elizabeth Philips.
P. S. Autorka właśnie skończyła pisać kolejna książkę, nie mogę się doczekać kiedy ja przeczytam.

Ojej:)
Colin jest pełen sprzeczności, przystojny, silny zewnętrznie i wewnętrznie, onieśmielający, zblazowany, sarkastyczny, równocześnie ma słabość to wymuskanych ubiorów, książąt ratujących dziewice w opałach i do Sugar.
Sugar to królowa piękności, bezczelna "królowa dramatów", ma wredne, błyskotliwe usposobienie, cięty język, tupet i wcale nie jest słodka, ale "jest jedną z tych wspaniałych kobiet, dla których w dawnych czasach rycerze wspinali się na zamkowe mury", " kobietą swoich czasów" dla której mężczyźni wyśpiewują serenady pod oknem.
Chemia między bohaterami jest niesamowita, dialogi to mistrzostwo, fabuła nie jest skomplikowana, ale barwny język autorki to wynagradza. Jedyny minus to objętość książki, powinna być dwa razy taka, więcej zwrotów akcji, więcej scen zazdrości, bo Scarlett i Red zasługują na rozmach.

Ojej:)

• Romans