Churchill zwany lwem

Tłumaczenie: Janusz Fekecz
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Ludzie, którzy zmieniali świat". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Bellona
Churchill le Lion
978-83-60339-44-2
politycy, biografie, audiobook
historia
Dzieckokwiatu

Ostatni lew brytyjskiego imperium, człowiek niezwykle utalentowany. Choć kojarzony z polityką, był jednocześnie dobrym pisarzem i malarzem. Przezywany przez niemiecką propagandę tłustym syfilitykiem szybko zasłużył na pokazaną w filmie Okręt opinię ze strony marynarzy, że cholernie dobrze się prowadzi tą wojnę. Odważny, honorowy pragmatyk nienawidzący wszelkiego rodzaju totalitaryzmów, z równą niechęcią odnoszący się do komunizmu i faszyzmy. Jako sternik słabnącego już brytyjskiego imperium nie ugiął się przed Hitlerem i obiecując Brytyjczykom tylko krew, pot i łzy, doprowadził do ostatecznego zwycięstwa, choć niestety również kosztem narodów Europy Wschodniej.

żabot | 2015-10-15
Przeczytana: 15 października 2015

Ten cieniutki audiobuczek (niespełna 70 minut!!) praktycznie nie jest wart wzmianki. Owszem, tekst (o ile o audiobooku można mówić "tekst") napisany sprawnie, ciekawy. Ale jego porażająca przyczynkarskość i skrótowość dosłownie powala. Ktoś, kto choć trochę interesuje się historią XX wieku, nie koniecznie okresem II wojny światowej, doskonale wie, że Churchill to jedna z najwybitniejszych postaci polityki ubiegłego wieku. Czy jest to jednak powód do wydawania skondensowanej biografii w rozmiarze nieco większym od informacji w Wikipedii?
Jedynym, niewątpliwym plusem tego wydawnictwa to lektor.

Artur Schodziński | 2013-12-06
Na półkach: Przeczytane, Wcześniejsze

to zaledwie wstęp do biografii

marika3333 | 2013-08-29
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Audiobook
Przeczytana: 29 sierpnia 2013

Bardzo fajnie uporządkowane i przekazane fakty dotyczące Churchill'a. Lektor ma przyjemny głos, dobrze się słucha (audiobook). Warto poświęcić godzinkę na wysłuchanie historii czlowieka tak znanego:)

Dzieckokwiatu | 2010-09-18
Przeczytana: 11 września 2010

Dobry audiobook. Głos czytającego jest przyjemny, czyta on wyraźnie, a treść jest interesująca i wciągająca. Często przy książce w mp3 zdarza mi się zasnąć, tutaj nie było o tym mowy. Nie wiem, sama czy to kwestia doboru i wypuklenia odpowiednich informacji, ale Churchill tutaj jest dobry politykiem ... na czas wojny. Pokazany, jako okaz zdrowia, siły, wytrwałości i uporu. Postać niesamowita. Przy okazji mamy odrobinę cudownego angielskiego klimatu. Minus? Jedne leżakowane i audiobook cały przesłuchany. Czuję niedosyt.

Szymon_Gwiazda | 2017-12-27
Na półkach: Biografia, Historia, Przeczytane
Przeczytana: 07 sierpnia 2017

Choć Winstona nie bardzo lubię za to, co robił, nie można mu odmówić, że postacią wybitną był. I basta. Zacierałem więc rączki, żeby przeczytać jego pełną biografię, do tego napisaną przez Francuza, czyli mogłem spodziewać się oceny krytycznej, może nawet zjadliwej. Ponieważ był to audiobook, nic nie zdradzało katastrofy.

A tu anus albus, że się tak popiszę znajomością klasyki. Książkę przesłuchałem w 1,5 godziny, przy okazji klepiąc w klawisze. To nie jest książka, tylko rozbudowana notka z Wikipedii. II wojnę światową załatwili w 7 minut: (Winston został Pierwszym Lordem Admiralicji, potem premierem, wygłosił dwie mowy, pojechał na dwie konferencje plus Poczdam, koniec). I wojnie poświęcili chyba 12 minut (Gallipoli załatwili jednym zdaniem).

Co to miało być? Francuz spieszył się na obiad i machnął książkę przed aperitifem? Nie było tam ani jednej informacji, której nie znałem wcześniej. Bardzo walczę ze sobą, żeby nie dać oceny 0 - jako kompletnej katastrofy. Daję więc 1 -...

RFR08 | 2017-12-01
Na półkach: Przeczytane, 2017