Tajemnice Kodu. Nieautoryzowany przewodnik po sekretach Kodu Leonarda da Vinci

83-241-1717-2
kod leonarda,
popularnonaukowa
kasiaman55

Fascynująca książka przytacza niepublikowane artykuły, wywiady i opinie ekspertów - archeologów, teologów, historyków, historyków sztuki, filozofów. Zaspokaja ciekawość, prowokuje do refleksji i rozstrzyga, co w powieści Kod Leonarda da Vinci jest prawdą, a co fałszem. Czy Jezus poślubił Marię Magdalenę? Czy należała ona do grona jego uczniów i czy napisała własną ewangelię? Czy z ich związku narodziło się dziecko? Czy Leonardo da Vinci i Isaac Newton należeli do sekretnego bractwa wtajemniczonych w sprawy najwyższej wagi? Czy Leonardo ukrył w Ostatniej Wieczerzy zakodowaną informację?

Jestem w trakcie czytania Tajemnic Kodu. A w zasadzie byłam. Szczerze? Już dawno tak się nie zawiodłam na książce i nie widzę najmniejszego sensu by czytać ją dalej. Dlaczego? Już wyjaśniam.

To miał być strzał w dziesiątkę dla kogoś takiego jak ja – fanki twórczości Dana Browna, sekretów skrywanych prze odległe cywilizacje czy religie, miłośniczki tajemnic i spisków, łowczyni sensacji i słynnego: "o cholera!". Mogłabym tak pisać i pisać. W skrócie. Wygrzebana na pchlim targu, wyświęcona prze zemnie do granic możliwości i traktowana niczym relikwia. Ta książka miała mnie powalić, a wyszło na to, że to ja powaliłam ją jednym rzutem z powrotem na półkę.

Jest to idealny przykład na to, jak nie wydawać publikacji pod presją czasu, zysku i mody. Ten tzw. gniot, który trzymam w ręku jest najzwyczajniej w świecie stworzony by się sprzedał. Sukces jaki odniósł Dan Brown był właśnie lepem na takie muchy jak ten tutaj. Szacowny pan Dan Burstein sam przyznaje to w przedmowie, więc chyba...

Iza | 2016-09-02
Na półkach: Inne, 2015, Przeczytane