83-7259-076-1
Karodziejka

Hodowla i użytkowanie koni wymagają niezawodnych metod identyfikacji osobników. Szybki rozwój nauki o dziedziczeniu maści koni, markerach genetycznych, a także postęp w technikach znakowania zwierząt spowodowały, że znane metody stały się niewystarczające. Jak dotąd, ani w kraju, ani za granicą nie opracowano kompleksowo zagadnień z tej dziedziny. Książka "Identyfikacja koni" trafiła na rynek księgarski w momencie, gdy zgodnie z wymogami Unii Europejskiej wprowadza się w Polsce obowiązek wydawania paszportów - a zatem opisu identyfikacyjnego wszystkich koni. Książka ta stanowi więc nie tylko podręcznik dla studentów i hodowców, ale również powinna być pomocna w unowocześnianiu dotychczasowych metod identyfikacji.

Amara_Nomad | 2010-09-07
Przeczytana: 2006 rok

Doskonała, wyczerpująca temat i dogłębnie opracowana pozycja wielkiego autorytetu w dziedzinie identyfikacji koni. Zawiera wszelkie niezbędne informacje z dziedziny, poczynając od rozpisania genotypów maści a na nowoczesnym znakowaniu kończąc. Jest to jednak podręcznik akademicki, co może wymagać od czytelników na co dzień nie związanych profesjonalnie z genetyką i hodowlą koni sięgnięcia do innej literatury fachowej w celu wyjaśnienia niektórych zagadnień i dokładniejszego zrozumienia tematu.

| 2013-03-22
Przeczytana: marzec 2013

Chyba jedyne takie opracowanie w Polsce, zajmujące się szczegółowo opisywaniem maści, odmianami i dziedziczeniem. Niedługa. treściwa, osoby nie obeznane z zagadnieniami genetyki znajdą tam wytłumaczenie podstaw tak, że dalsze rozdziały nie będą dla nich niezrozumiałe. Polecam!

Obowiązkowa pozycja dla każdego, kto interesuje się identyfikacją koni. W przystępny sposób opisane sposoby identyfikacji koni, ich opisywania w paszportach,a także genetyczne podstawy dziedziczenia umaszczenia koni.

Coffeinum | 2016-01-30

Parę błędów się znajdzie w tej książce, które sama autorka nam poprawiała na zajęciach akademickich. :) Niemniej jest to jedna z nielicznych książek tak wyczerpujących temat w Polsce.

| 2015-03-28
Na półkach: Jeździectwo, Przeczytane