The Two Towers

Cykl: Władca Pierścieni (tom 2)
Wydawnictwo: HarperCollins
5 768
6 365
4 112
3 792
978-0-00-726971-6
angielski

Inne wydania

'The Two Towers' is the second part of JRR Tolkien's epic masterpiece 'The Lord of the Rings'. This paperback edition has the classic black cover featuring Tolkien's own design and includes the definitive edition of the text. The Company of the Ring is sundered. Frodo and Sam continue their journey alone down the great River Anduin -- alone, that is, save for the mysterious creeping figure that follows wherever they go! JRR Tolkien's great work of imaginative fiction has been labelled both a heroic romance and a classic fantasy fiction. By turns comic and homely, epic and diabolic, the narrative moves through countless changes of scene and character in an imaginary world which is totally convincing in its detail. Tolkien created a vast new mythology in an invented world which has proved timeless in its appeal.

denudatio_pulpae | 2015-12-27
Przeczytana: 13 marca 2014

Oto i moja ulubiona część "Władcy Pierścieni", chociaż niektórym, po opiniach patrząc, może się to wydawać zaskakujące.
Pierwsza część usypia trochę czujność, tak sobie idą i idą, a końca nie widać. W drugiej części jednak zaczyna się w końcu coś konkretnego dziać. Zdrada Isengrdu i tworzenie wielkiej armii, uwolnienie Théodena spod władzy Sarumana, powrót Gandalfa i oczywiście wielka bitwa o Helmowy Jar - to wszystko utworzyło mieszankę, od której nie mogłam się oderwać. Czytałam w domu, czytałam w tramwaju, pociągu i w wannie. Może dlatego tak szybko się skończyła!

Największym plusem tej części jest dla mnie rozdzielenie Drużyny Pierścienia, bo Frodo z tym swoim użalaniem się nad sobą działał mi na nerwy :) Jak już stężenie tego biadolenia spada, od razu mam lepszy humor!

Karol | 2017-01-14
Przeczytana: 14 stycznia 2017

Nie jestem pewny czy jestem fanem tak wyraźnego podziału tej książki na dwie części. Bo o ile przez pierwszą połowę z Aragornem, Legolasem i Gimlim przebrnąłem bardzo szybko, o tyle druga część z Frodem i Samem momentami mi się dłużyła. Rozumiem że może nie ma między tymi częściami wyraźnego powiązania, aczkolwiek dla samej dynamiki wydarzeń byłoby chyba lepiej gdyby przeplatać wszystkie wątki.

Sam pomysł z rozdzieleniem drużyny - kapitalny. Aragorn, Legolas i Gimli to kapitalnie trio które uzupełnia się pod wszystkimi względami. Zawsze byłem też wielkim fanem tej przyjacielskiej rywalizacji między Elfem a Krasnoludem o to który z nich jest lepszym wojownikiem. Co prawda jest ona trochę mniej zacięta i bardziej uprzejma niż ją zapamiętałem, chyba była trochę ostrzej pokazana w filmach, aczkolwiek ten wątek to wciąż jedna z najlepszych rzeczy we "Władcy..."

Swoje pięć minut dostają też Merry i Pippin którzy są ciekawym dodatkiem do wyżej wspomnianej trójki. Co prawda ich...

Aesir | 2013-06-17
Przeczytana: styczeń 2005

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Im bliżej Mordoru, tym mroczniej, zwłaszcza w sercach protagonistów. Moc pierścienia coraz bardziej przejmuje kontrolę nad Frodem, zaś powołana w Rivendell drużyna ulega erozji, niczym Drugi Filar.
Powieść "Dwie Wieże" stanowi zdecydowanie najbardziej ponurą część Trylogii Tolkiena. Lektura tej książki niechybnie zamieni Czytelnika w bardzo atrakcyjnego społecznie emo-orka, jeżeli nie dostrzeże optymistycznego przesłania w tej posępnej, jak toaleta na stacji benzynowej, linii fabularnej. Pomimo klęsk i rozpadu grupy przetrwała przyjaźń i braterska więź wszystkich uczestników wyprawy. Siła owej solidarności rodzi pojednanie pomiędzy reprezentantami zwaśnionych ras, Lcholizem, znaczy Legolasem, oraz Gimlim, a także poczucie odpowiedzialności za los wziętych do niewoli hobbitów, Pippina i Merry'ego.
W drugim tomie "Władcy Pierścieni" rozwlekła, niczym wywód krytyka filmowego na temat ostatniej odsłony "American Pie", akcja powieści nabiera tempa. Wiele z podjętych w poprzednim...

Dia | 2014-01-12
Przeczytana: 22 grudnia 2013

Drugi tom okazał się bardzo podobny do pierwszego… kontynuacja podróży. Ostatnie 20 stron były emocjonujące i to chyba tyle. Fanką Władcy Pierścienia nie zostanę ale przeczytam 3 tom, żeby nie krytykować jeśli 3 tom okaże się wciągający.

Kiwi | 2014-01-31
Na półkach: Zekranizowane
Przeczytana: 31 stycznia 2014

Niezwykła, jedyna w swoim rodzaju powieść owiana przecudowną magią.

"Ekipa" pierścienia zostaje rozdzielona. Druga część trylogii bardziej ponura, obfitująca w jeszcze straszniejsze przygody.

Dzięki tej cudownej książce przeniosłam się w świat magii i fantazji i nie chciałam z niego wyjść.

Obniżyłam ocenę o jedną gwiazdkę tylko dlatego, że ową powieść czytałam "na raty".

PijanaPoMalinach | 2013-01-31
Przeczytana: 2006 rok

Uważam, że taka powieść jak "Władca Pierścieni" nie może być oceniana jako trzy osobne książki. To jedna i ta sama opowieść o tych samych bohaterach, więc nie widzę powodu ich rozdzielania tak samo, jak nie powinno i nie rozdziela się trzech tomów "Hrabiego Monte Christo". Ta recenzja dotyczy więc "Władcy Pierścieni" jako całości, a zamieszczam ją pod "Powrotem Króla", gdyż właśnie na tym tomie powieść się kończy.
Trzy pierścienie dla królów elfów pod otwartym niebem,
Siedem dla władców krasnali w ich kamiennych pałacach,
Dziewięć dla śmiertelników, ludzi śmierci podległych,
Jeden dla Władcy Ciemności na czarnym tronie
W Krainie Mordor, gdzie zaległy cienie,
Jeden, by wszystkimi rządzić, Jeden, by wszystkie odnaleźć,
Jeden, by wszystkie zgromadzić i w ciemności związać
W Krainie Mordor, gdzie zaległy cienie.
Ten wiersz, prolog najsłynniejszej powieści wszech czasów, jest na świecie tym, czym inwokacja Pana Tadeusza w Polsce, zaś sam Tolkien wydaje się współczesnym Mickiewiczem....

MadameFromLorien | 2014-02-01
Na półkach: Posiadam

Ta trylogia to największa i najwspanialsza przygoda jaką przeżyłam w życiu.

Paweł | 2015-02-10
Na półkach: 2015
Przeczytana: 10 lutego 2015

Kontynuacja przygód Bractwa Pierścienia trwa nadal. Mimo rozdarcia grupy, każdy z uczestników przeżywa niesamowite przygody i doznania. Książka, podbnie jak część pierwsza trzyma w swej potędze wszystkiego: przygód, opisów przyrody, postaci, a przede wszystkim samej fabuły. Bardzo mi się podobała. Polecam!!!

FannyBrawne | 2017-07-04

,,Dwie wieże” opowiadają o dalszych losach głównych bohaterów ,,Bractwa Pierścienia” po rozpadzie Bractwa, gdy jego dawni członkowie zostają rozdzieleni i muszą kontynuować swoje misje na własną rękę. Aragorn, Legolas, Merry i Pippin dążą do odzyskania tronu Gondoru i przywrócenie mu chwały, a w ich działaniach będzie im pomagał cudownie ocalony Gandalf. Natomiast Frodo i Sam kontynuują swoją wędrówkę, której celem ma być zniszczenie Jedynego Pierścienia. Okazuje się, że muszą sprzymierzyć się z dawnym posiadaczem Pierścienia, nieobliczalnym Gollumem. Natomiast ciemna moc Saurona coraz bardziej ogarnia Śródziemie.

Druga część podobała mi się nieco mniej, głównie ze względu na to, że zaczęły mi przeszkadzać szczegółowe opisy, które nic nie wnosiły do fabuły. Lepiej czytało mi się fragmenty z Aragornem i jego towarzyszami, nie tylko ze względu na to, że uwielbiam Aragorna, ale ich przygody wydawały mi się ciekawsze i bardziej dynamiczne. Poza tym, pojawia się postać Faramira, która...

Na półkach: 2014 rok
Przeczytana: 06 lutego 2014

Uwielbiam tych małych niziołków! Takich głupiutkich a jednak pełnych męstwa i odwagi!

Literacki Horoskop LC – Książkowy Skorpion

Ciemno wszędzie, głucho wszędzie, co to będzie, co to będzie… Ano kolejna zmiana. Czas na Skorpiona, znak, którego kolorem jest czerwień, a planetą – Mars. Jakimi pisarzami są osoby urodzone pod tym znakiem, a jakimi czytelnikami? Książki prawdę powiedzą. Zachęcamy do czytania charakterystyki i naszych wróżb dla wszystkich znaków na ten tydzień.