The Golden Horseshoe, the Wartime Career of Otto Kretschmer
978-83-11-10847-9
Amara_Nomad

Otto Kretschmer był jednym z najsłynniejszych dowódców niemieckich okrętów podwodnych podczas II wojny światowej, rekordzistą pod względem zatopionego tonażu. Obdarzony instynktem zabójcy, jednocześnie należał do nielicznej grupy podwodnych asów, którym dane było przeżyć wojnę i doczekać późnej starości. W marcu 1941 roku jego U-Boot, na którego kiosku widniał wizerunek podkowy, został zatopiony, on zaś trafił do brytyjskiej niewoli. Klasyczna biografia Kretschmera, nazwanego "Wielkie Atlantyku" jest jednocześnie faszynującą opowieścią o zmaganiach na śmierć i życie w bitwie o Atlantyk. Autor, podczas wojny oficer rezerwy Rogal Navy, przez osiemnaście miesięcy pływał w eskorcie konwojów. Po wojnie poznał osobiście swojego dawnego przeciwnika. Napisał tę książkę po długich rozmowach z Kretschmerem oraz po lekturze odtajnionych materiałów z archiwów brytyjskich i niemieckich.

UWAGA: Jak podają czytelnicy, jest to ta sama książką, którą wydała uprzednio FINNA. Dodatkowo w pozycji wydanej przez Bellonę znajdziemy jeden rozdział mniej.

Giuseppe | 2016-07-23
Na półkach: Przeczytane, 2016