Kandydat na ojca

Tłumaczenie: Ewa Spirydowicz.
Cykl: Chicago Stars (tom 3)
Wydawnictwo: Amber
Nobody's Baby But Mine
obyczjowa
Wanda

Inne wydania

Nieprzeciętnie zdolna Jane jako dziewczynka poznała gorycz wyobcowania. Zawodowy futbolista Cal Bonner wydaje się kandydatem idealnym. Ale pani doktor zawodzi, a własne serce płata jej niezwykłego figla...

mania_kch | 2016-06-11
Na półkach: 2016, Przeczytane

Jane jest nadprzeciętnie inteligentna, doktor fizyki, piękna, niezależna kobieta. Do pełni szczęścia potrzeba jej już tylko jednego – dziecka. W tym celu jej analityczny mózg wybiera najlepszego kandydata futbolistę Cal’a Bonner’a.
On przy pierwszym spotkaniu wydaje się prostacki, nieco głupawy jednak im dłużej przebywa się z Cale’em tym bardziej zadziwia nas on swoją osobowością i inteligencją ku przerażeniu Jane.
Kolejna bardzo dobra książka. Zabawna, wprawiająca w dobry nastrój. Pani Philips ma talent w pisaniu lekkich i bardzo ciekawych historii, takich jak ta.

magpie101 | 2016-06-17
Przeczytana: 15 czerwca 2016

Pierwszy raz spotkalam sie z ta autorka, okladka fatalna, wcale nie zachecala do zainteresowania sie ksiazka jednak po przeczytaniu opinii skusilam sie i nie zaluje.
Calosc bardzo dobrze sie czytalo, bohaterowie dojrzali, ktorzy szczeniece wybryki mieli dawno za soba.
Postacie drugo planowe jak babka, rodzice czy mlody rywal z druzyny wniosly duzo do ksiazki.
Polecam przeczytac, a ja na pewno przeczytam inne czesci z tej serii.

tusia101 | 2013-09-14
Na półkach: Najlepsze, Ulubione, Przeczytane

Jedna z moich ukochanych książek - zakochałam sie w niej od pierwszego wejrzenia i wcale nie mam tu an myśli okropnej okładki :) Czytana wielokrotnie, dla niej przeczytałam nawet po angielsku nieprzetłumaczony 12 rozdział. Dzieki świetnym bohaterom pierwszo i drugoplanowym, powalającym tekstom czyta sie ja szybko i przyjemnie. Wielkie brawa dla autorki za postaci rodziców, babci i historię o morderczyni płatków :)

Katarzyna | 2013-04-26
Przeczytana: 26 kwietnia 2013

Muszę ze zgrozą przyznać, że tego mi brakowało. Po przeczytaniu Greya, Crossa i paru innych porno-opowiastek znalazłam autorkę, która potrafi mnie zatrzymać na dłużej przy swojej książce. Co nie zmienia faktu, że wszystkie te porno-opowiastki mi się również podobały ;) Jestem tylko pełna podziwu dla kobiety, która napisała tyle romantycznych powieści i mimo że od samego początku wiem jak się skończą, to czytanie sprawia mi nie małą przyjemność. Każda z jej książek to ciekawa historia obsadzona w przepięknych krajobrazach. Historia fizyczki i starzejącego się futbolisty pochłonęła mnie na całe popołudnie i wieczór. Chyba jedna z lepszych książek tej autorki. Podoba mi się jak wplatane są drugoplanowe postacie i ich problemy. A w tej historii matka i ojciec głównego bohatera i ich historia wywoływała u mnie łezkę w oku. Naprawdę świetna historia! Zostaję fanką autorki już na stałe :)

książek: 2010
bookish | 2016-04-26
Przeczytana: 26 kwietnia 2016

bardzo zabawny romans. ona - wyjątkowo inteligentna, o wysokim wyniku iq postanawia mieć dziecko, ale najpierw postanawia znaleźć głupiego ojca, ponieważ sądzi iż w wyniku pomieszania jej doskonałych genów z marnymi genami ojca jej dziecko będzie normalne. na swoją ofiarę wybiera jednego z najlepszego graczy w football, sądząc, że odznacza się przeciętnym ilorazem inteligencji. nie wie jednak, że to tylko poza, a tak naprawdę będzie miła dziecko z jednym z najbystrzejszych i najskuteczniejszych mężczyzn. co z tego wyniknie gdy prawda wyjdzie na jaw? przekonajcie się sami.

Fleur | 2016-07-27
Na półkach: E-book, Przeczytane
Przeczytana: 26 lipca 2016

Albo ja się robię coraz bardziej marudna i wymagająca albo te książki coraz głupsze.

Mam wrażenie, że p. Phillips spoczęła na laurach po kilkunastu wydanych powieściach i z następnymi leciała już taśmowo bez pasji, inwencji i zaangażowania. Po prostu powielając raz przyjęty schemat zmieniając tylko imiona bohaterów.
W sumie jak to mówią "zwycięskiego składu się nie zmienia", wiec jeżeli coś przynosi sukces i kasę to nie ma po co tego ulepszać...
Może jest w tym metoda, jednak ja chyba się już tym przejadłam.

Ta książka nawet nie była romantyczna. Chyba, że za romantyczne uważa się ciągłe rozkazywanie i wywyższanie się nad partnerką, nie dawanie jej dojść do głosu i całkowite ignorowanie jej zdania - jak u średniowiecznych troglodytów.
A scena wyznawania miłości przez Cala za pomocą wyboru tapety w środku nocy przeszła moje najśmielsze oczekiwania - toć po takim czymś to każda by padła facetowi do stóp! Już myślałam, że ją przynajmniej na to lotnisko zawiezie i powie: jeśli coś...

knigoholiczka | 2015-11-20
Przeczytana: 20 listopada 2015

No... nie spodziewałam się wrażeń, jakich dostarczyła mi ta książka. Nie będę opowiadać bajek, ta powieść jest głównie dla kobiet (choć ja poleciłabym ją i mężczyznom).
Z jednej strony jest do bólu przewidywalna, z drugiej- mocno zaskakuje- zwłaszcza historia miłosna.
Od razu wiedziałam, że na koniec będzie "i żyli długo i szczęśliwie" (więc intuicja mnie nie zawiodła, jednak to, co się wydarzyło przekroczyło najśmielsze oczekiwanie.
Jane, profesor fizyki kwantowej, kobieta, która czas dzieli między pracę na uczelni, a prowadzenie badań naukowych. Pewnego dnia uderza ją myśl, że wiek 34-ech lat to nie przelewki, lecz najwyższy czas na dziecko. Jednak nie chce partnera. Co zrobiłaby kobieta chcąca spełnić takie marzenie? Albo poznałaby mężczyznę na jeden wieczór albo skorzystała z banku nasienia.
Ale nie Jane! Ona ma specjalne wymagania (jakie- dowiecie się z książki). Przypadkiem dowiaduje się, że Koledzy z drużyny postanowili umilić Calowi urodziny i wynająć.. ekhm... damę do...

Alicja | 2015-01-06
Na półkach: Rok 2015, Przeczytane
Przeczytana: 04 stycznia 2015

Jane, utalentowana pani fizyk postanawia że nie ma co czekać na wymarzonego księcia z bajki i czas znaleźć mężczyznę, który da jej dziecko. Na kandydata wybiera gwiazdę drużyny Stars- Cala "Bombera", licząc że ten niezbyt bystry na pierwszy rzut oka mężczyzna zrównoważy jej genialne geny. Jak się zakończy ta opowieść? Na zachętę powiem że autorka daje nam ciekawą historię z lekkim morałem, wartkie i zabawne dialogi, ciekawie zarysowane postacie. Morał a raczej przesłanie książki też jest wart zastanowienia- mamy bowiem jasno pokazane, żeby nie sądzić ludzi na pierwszy rzut oka, że ktoś, kto z pozoru wydaje się głupkiem, niekoniecznie nim musi być, zaś inteligencja może zawieść nawet geniusza. To także książka o przemijaniu, umiejętności pogodzenia się z upływającym czasem, o pogodzeniu się z tym, że trzeba ustąpić miejsca młodszym i umieć znaleźć sobie plan na dalsze życie. Warto przeczytać:)

Ogółem nie lubię takich teraźniejszych romansów, jednak ten bardzo mi się spodobał. Jane i Cal tworzą zabawną parę. Pomimo wcześniejszej nienawiści do Jane, futbolista zaczyna darzyć ją sympatią i jak się później okazuje również miłością.Przez cały czas wspólnie się kłócą, co sprawia im satysfakcję:) .

Bardzo interesujący początek-z urodzinami i prezentami:).
Jane która bardzo pragnie dziecka, jednocześnie wstydzi się nagości i swoich piersi.Chce, żeby ojciec jej dziecka był głupkiem.
Natomiast Cal nie chce się pogodzić z tym,że się starzeje i okazuje się bardzo mądrym facetem:)

Świetna książka :)

książek: 2010