Spirala Bogactwa

Wydawnictwo: Złote Myśli
9788375820805
biznes, finanse

Co odróżnia ludzi sukcesu od resztyaNa początku XX wieku ilość milionerów tylko w samych Stanach zjednoczonych przekraczała liczbę 1000 osób. Jeśli uwzględnić inflację, to wielu z nich byłoby odpowiednikami dzisiejszych miliarderów. Kiedy młody wówczas Napoleon Hill na zlecenie najbogatszego wtedy człowieka na świecie, Andrew Carnegiego, zajął się badaniem, czym ci ludzie różnili się od pozostałych, to okazało się, że trafił na ciekawy problem. Hill postanowił, że poświęci swoje życie, aby odkryć, dokładnie zbadać i przedstawić szerszej publiczności ten problem. Jeszcze przed nim tematyką tą zajmował się również Wallace D. Wattles. Ich spostrzeżenia dały początek kolejnym badaniom. Cóż takiego ciekawego zauważyliaOtóż najbogatsi nie różnili się od pozostałych ani fizycznie, ani wiedzą związaną z jakimś specyficznym wykształceniem. Mało tego, do ogromnych fortun dochodzili często również ludzie z najniższych warstw społecznych, bez żadnego lub z niewielkim wykształceniem. Na pierwszy rzut oka nie było widać jakiejś szczególnej różnicy. Hill potrzebował tysięcy godzin rozmów z najbogatszymi ludźmi świata, aby zacząć sobie coś uświadamiać. Po zjeżdżeniu całego kraju i poznaniu większości bogaczy w Ameryce. Młody badacz powoli zaczął sobie uświadamiać że to, co kryje się za sukcesem wszystkich tych bogatych ludzi, to jeden niezmienny czynnik. Jest on wspólny dla wszystkich i bez niego żaden bogacz nie byłby bogaczem. Tym czynnikiem jest myślenie i specyficzny stan umysłu ludzi sukcesuOczywiście samo myślenie nic nie da, potrzebna jest jeszcze determinacja i chęć do działania. Jednak jeśli nie masz odpowiedniego podejścia i właściwego stanu umysłu do osiągania sukcesów, to możesz zapracować się na śmierć i nigdy nic nie osiągnąć. Przypomnij sobie tych wszystkich ciężko pracujących ludzi, których znasz. Wielu z nich ciężko pracuje po kilkanaście godzin dziennie, ale czy są bogacia Czy osiągnęli sukces, skoro tak ciężko pracująaPrzejdźmy teraz, do ludzi którzy już osiągnęli sukces. Mam na myśli wielkich sportowców, przedsiębiorców czy gwiazdy filmowe. Jak na pewno już kiedyś zauważyłeś można ich podzielić na dwie grupyGrupa 1W tej grupie znajdują się ludzie sukcesu krótkotrwałego. Są to osoby, które mimo tego, że teraz są sławne czy bogate, to prędzej czy później, i tak stracą to wszytko w wyniku jakiś swoich nieprzemyślanych działań. Po prostu oni nie mają odpowiedniego stanu umysłu, aby być bogatym i to utrzymać. Należą do nich osoby, które wygrały w Totolotka, tylko po to, aby za 10 lat znowu klepać biedę. Grupa 2W drugiej grupie znajdują się osoby, które osiągnęły długotrwały sukces. Mają rożne osiągnięcia, ale łączy ich bardzo podobny sposób myślenia. Wielu z nich do dziś jest sławnych i będzie zawsze pamiętanych. Chodzi mi tutaj o takie osoby jak Henry Ford. Niezależnie co się działo i jakie przeciwności napotykał, to zawsze pozostawał człowiekiem sukcesu. W swoim otoczeniu, w środowisku, w którym się obracasz, również znajdziesz ludzi podobnych do tych z obu grup. Oczywiście nie muszą to być bardzo sławni ludzie z pierwszych stron gazet czy zwycięzcy Totolotka. Mogą to być zwykli przedsiębiorcy lub koledzy ze studiów. Na pewno znasz wśród nich osoby, które choćby nie wiadomo ile miał pieniędzy, to zawsze wszytko przepuszczą i zostaną z niczym. Na pewno też znasz osoby które, za co się wezmą osiągają sukcesy. Nawet jeśli dziś są bankrutami, to za dwa lata znowu się odkują, bo po prostu mają we krwi , że co by się nie działo zawsze będą lepsi od innych. Jak więc zdobyć i wyrobić w sobie stan umysłu nastawiony na bogactwo i sukcesaOdpowiedź znajdziesz w tej książce, która w zasadzie skierowana jest do wszystkich. Do biednych i bogatych, zdrowych i chorych, sprawnych i niesprawnych fizycznie, szczęśliwych i nieszczęśliwych. W szczególności jest kierowana do tych, którzy mają problemy z zapewnieniem sobie oraz swoim bliskim, materialnych środków do życia, tych rozgoryczonych i zniechęconych. Również do tych, którzy m

ulkos | 2016-02-19
Przeczytana: 19 lutego 2016