Singielka sama, ale nie samotna

Tłumaczenie: Anna Osmólska-Mętrak
Wydawnictwo: Fontanna
Single
978-83-61159-10-0
poradniki, singielka
poradniki
jaga700

Kim jest Singielka? Sama czy samotna? Czy teraźniejszy obraz "kobiety bez pary" jest nadal stereotypem czy może wyborem życiowej drogi? Na wszystkie inne pytania dotyczące wyznacza rytm swojego życia, radości z "wolności" i samotnych wieczorów odpowiada P.Gucci w swojej książce "Singielka" .

PolkaPati | 2015-07-04
Przeczytana: 04 lipca 2015

Książka jest poradnikiem co robić i jak sie zachowywać kiedy jesteśmy singielkami. Książka jest przeciętna nie tego sie spodziewałam po niej. Myślałam że to bedzie coś podobnego do książki Katarzyny Grocholi gdzie można bedzie się pośmiać i coś więcej o niej napisać. A tu takie denne opowiastki co powinnyśmy a czego nie każdy człowiek jest inny ja nie znalazłam nic co by mnie zainteresowało.
Okładka książki jest ciekawa w twardej oprawce ale to co sie znajduje w środku czasami możne zdołować i to na poważnie.
Są w niej małe rozdziałki oraz trzy takie większe podrozdziały.
Nie polecam no chyba że ktoś lubi takie Poradniki..

Justine | 2014-12-26

Warta przeczytania. Nie robi wielkiego wrażenia, ale nie żałuję poświęconego jej czasu

una_fresa_verde | 2014-01-14
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Prezent
Przeczytana: 14 stycznia 2014

Paplanina o wszystkim i o niczym, wałkowanie w kółko jednej i tej samej treści - singielka MUSI sprawiać wrażenie osoby pewnej siebie, dostrzegać wyłącznie dobre strony życia w pojedynkę, a nawet czuć się lepszą od innych, na co wskazuje rada, by udać się samotnie do restauracji z miną najbardziej dumnej z siebie niewiasty na świecie, z premedytacją zająć dwuosobowy stolik i nie dziękować za nic kelnerowi, choćby stawał na uszach. Cały sens owej publikacji można zawrzeć w jednym zdaniu - Singielko! Żyj tak, żeby dzieciate mężatki zieleniały z zazdrości na sam Twój widok! Wielka szkoda (najbardziej drzew), że ta książka jednak musiała powstać...

Damroka | 2014-03-24

110 stron, które mogłyby zostać sprowadzone do jednego popularnego i powtarzanego od lat zdania oraz dążenia do przekonania, iż istnieje coś takiego, jak singielka z wyboru, a nie konieczności. Intencja sama w sobie dobra, ale przekaz? Bardzo chaotyczny, nudny, momentami irytujący. Autorka za wszelką cenę próbowała pokazać, jak bardzo złe i niesprawiedliwe są stereotypy na temat singielek jednocześnie momentami wpychając w stereotypy te, które są w związkach. Podsumowując, tak samo, jak duże miałam oczekiwania związane z lekturą tak duże było moje
rozczarowanie.

jaga700 | 2010-09-02
Przeczytana: 02 września 2010

Nie zrobiła na mnie piorunującego wrażenia.

Alicja | 2016-07-02
Monika | 2016-06-10