Co słychać w Londynie

Wydawnictwo: Amber
What happens in London
romans
Wanda

Harry Valentine pracuje dla Ministerstwa Wojny. I ma najnudniejsze chyba zajęcie: tłumaczy tajne dokumenty. Nieoczekiwaną atrakcją staje się jasnowłosa nieznajoma, która od kilku dni... go śledzi. Harry jest zaintrygowany, ale i zaniepokojony. Szybko odkrywa, że dziewczyna nie jest bynajmniej szpiegiem wrogiego mocarstwa. To kim właściwie jest tajemnicza lady Olivia, która z sobie tylko znanych powodów postanowiła zburzyć spokój sir Harry'ego?

emerytka19 | 2015-10-05

Bardzo fajna książka z dużą dawką humoru, zabawnych sytuacji a co najważniejsze ciekawych bohaterów. W sam raz na poprawę humoru.

goja777 | 2014-03-06
Przeczytana: grudzień 2013

Przezabawna lektura , w rzeczy samej inna od wszystkich romansów jakie dane mi było czytać . Mniej gorących scen a więcej humoru ... o dziwo , bardzo mi się to podobało ;) Od pierwszych zaledwie stron już płakałam ze śmiechu , na pewno jeszcze kiedyś z przyjemnością sięgnę po kolejną książkę tej autorki :)

betina360 | 2015-02-06
Na półkach: Przeczytane, 2015, Julia
Przeczytana: 06 lutego 2015

Wciagajacy i wesoly romans historyczny. A w Londynie dzieje sie bardzo duzo. Usmialam sie i polubilam Oliwie i Hariego. Fajna i sympatyczna para mlodych i zakochanych w sobie ludzi.

Papaveryna | 2015-12-09

"Co słychać w Londynie?" to dla mnie bardzo przyjemna i zabawna książka. W pamięć wryły mi się, jak w przypadku Mirandy, niezbyt pochlebne komentarze, a tu takie miłe zaskoczenie ;)
Harry był sympatyczny i wcale nie nudy. Olivia moim zdaniem również prezentowała się nieźle. Może nie do końca mi pasuje taki typ bohaterki - piękna, lubiana przez wszystkich, oblegana przez mężczyzn, ale nie mam jakichś większych zarzutów w stosunku do jej osoby.
Dobrą robotę wykonały postacie poboczne. Sebastian Grey i jego natchnione czytanie Szalonego Barona oraz inscenizacja na stole w salonie Olivii, rosyjski książę Aleksiej i jego groźny, potężny ochroniarz Władimir, którzy z uwagą i namaszczeniem wraz z całą służbą i lokajem, przyglądali się temu przedstawieniu. Genialna scena :)
A najbardziej się uśmiałam, gdy Sebastian tak się wczuł w swoją rolę, że spadł z tego stołu i zwichnął sobie rękę. Sam wypadek może zabawny nie był, ale kiedy książę powiedział - "Władimir to nastawi", to się...

Jod | 2011-08-05
Przeczytana: lipiec 2011

Pierwszą rzeczą jaka uderza nas, kiedy zaczynamy czytać „Co słychać w Londynie” Julii Quinn jest fakt, że autorka kompletnie bawi się konwencją. Nieustannie miałam wrażenie, że autorka mruga do mnie porozumiewawczo za tekstu i chce mi powiedzieć, że oczywiście, ona wie czym są tanie romanse i wie czego, ja jako czytelnik się spodziewam, ale tak łatwo i banalnie nie będzie.

Zaczynając od samego początku głównym bohater, Henry Valentine, nie jest wcale żadnym księciem z majątkiem wielkości Himalajów, a zaledwie baronetem, który jeszcze załapuje się na tytułowanie go „sir”. Hanry pracuje w Ministerstwie Wojny, ale też nie jako brawurowy żołnierz, ani zasłużony pułkownik, lecz jako zwykły tłumacz, który spędza cały dzień przy biurku.

Główna bohaterka, Olivia Beverstoke, która uwielbia czytać codzienną gazetę, zwłaszcza te z relacjami z posiedzenia parlamentu (która znana heroina lubiła coś takiego?), a kiedy dowiaduje się od swoich gadatliwych przyjaciółek, że jej sąsiad miał otruć...

Klaudia Sowa | 2015-03-19
Przeczytana: 17 marca 2015

Kolejna przeczytana przeze mnie książka pani Quinn. I jak zwykle udana.
Olivia, córka hrabiego, dowiedziawszy się, że jej sąsiad zamordował swoją narzeczoną, postanawia go obserwować. Jednakże Harry orientuje się w sytuacji i postanawia włożyć śmieszny kapelusz i spalić śmieci, aby Olivia miała co oglądać.
Później spotykają się na balu. Mówią sobie otwarcie, że za sobą nie przepadają. Ale gdy Harry dowiaduje się, że ma misję, która polega na pilnowaniu sąsiadki, zaczyna ją bliżej poznawać. Przez co Harry i Olivia zaczynają się lubić.
Ale życie nie może być aż tak kolorowe. Pojawia się Aleksiej, któremu podoba się Olivia. Mężczyźni zaczynają ze sobą rywalizować. Wkrótce Olivia zostaje porwana, a Harry musi ją odnaleźć...
Książka przypadła mi do gustu, a najlepsze było to ze starą babką co przywiozła ze sobą wódkę, którą Harry wlewał do kwiatka, który rósł.
Gorąco polecam!

kleopatratoja | 2018-05-28

Czy da się napisać romans historyczny, który zaskoczy?
Julia Quin udowadnia że tak!
Inteligentny humor w połączeniu z inteligentnymi bohaterami daje bardzo przyjemną w odbiorze lekturę. Po raz pierwszy hasło na okładce "Współczesna Jane Austen" nie jest na wyrost.
Polecam!

LePapillon | 2014-08-30
Przeczytana: 30 sierpnia 2014

Pierwsza książka tej autorki, z którą miałam do czynienia, a już na dobre porwała moje serce. :) Gorąco polecam!

Magdalena | 2014-08-14
Przeczytana: 14 sierpnia 2014

Urocza i bardzo komiczna. Niektóre teksty były rewelacyjne, a scena z czytaniem przez Sebastiana fragmentu książki była boska.
"Gołębie szybciej wymierzają sprawiedliwość, było tak absurdalne, że aż śmieszne. Polecam.

Nielotna | 2017-05-20
Przeczytana: 20 maja 2017

Zabawna książka o miłości, łamaniu konwenansów i arystokracji. Lekka i przyjemna :)