Mój książę

The Duke and I
romans
Wanda

Inne wydania

Miłosne kłamstwa i prawdziwa namiętność w przesyconym subtelnym wdziękiem i humorem romansie współczesnej Jane Austen z pierwszych miejsc amerykańskich list bestsellerów Dafne Bridgerton jest urocza i inteligentna - ale nie wiedzieć czemu mężczyźni widzą w niej tylko przyjaciółkę. Żaden z londyńskich kawalerów nie poprosił jeszcze o jej rękę, a Dafne marzy o tym skrycie... Za to książę Hastings nie chce się żenić, lecz liczne panny na wydaniu nie ustają w próbach nakłonienia go do zmiany zdania. Książę proponuje więc Dafne umowę, dzięki której on straci adoratorki, a ona zyska pretendentów do jej ręki. Plan wydaje się doskonały, pod warunkiem że oboje zachowają go w sekrecie...

Urocze letnie romansidło historyczne, bohaterowie z charakterami (i charakterkami) i złośliwym poczuciem humoru. Miód na serce w upalne dni ;).

Ulka | 2013-04-06
Przeczytana: 06 kwietnia 2013

Bardzo ciekawa opowieść, jedna z lepszych książek Julii Quinn. Postacie z dużym poczuciem humoru. Czyta się lekko i przyjemnie.

kasik | 2015-12-10
Przeczytana: 10 grudnia 2015

Idealna rozrywka na zimowo-jesienne wieczory. Bohaterowie sympatyczni i zabawni, dialogi błyskotliwe i z humorem. Oczywiście przewidywalna, ale czego innego oczekiwać od historycznego romansu. I na tyle mi się podobał ten pierwszy tom o rodzinie Bridgerton, że sięgnę po kolejny:)).

Kasiag | 2014-04-22

To była moja druga Quinn. Wiedziałam czego się mniej więcej spodziewać, więc ‘jedynie’ ugruntowałam sobie bardzo dobrą opinie o autorce.
"Książę i ja" to w moim odczuciu historia bardzo kompletna, a humor tylko pozornie jest jej głównym atutem.
Już na samym początku zostałam niejako sprowadzona na ziemię. Po pierwszej książce Quinn funkcjonowała w mojej głowie jako autorka lekkich, zabawnych opowieści. Nie pamiętałam, a być może wtedy tego nie dostrzegłam, że jest również specjalistką w budowaniu historii dostarczających czytelnikowi całej gamy przeróżnych emocji.
Historia Simona jest wzruszająca. Jego problemy z mową, odepchnięcie przez ojca, determinacja w dążeniu do poprawnej wymowy, to wszystko tworzy obraz człowieka, którego nie sposób nie lubić. Z kolei Daphne, normalna dziewczyna, z normalną (no powiedzmy ;)) rodziną od razu urzeka swoim wdziękiem i prostolinijnością. Nic dziwnego, że ta dwójka od razu przypada sobie do gustu. Jednakże dużo wody musi upłynąć, czy mówiąc...

maggie | 2015-07-16
Na półkach: 2014, Przeczytane
Przeczytana: październik 2014

Cykl o Bridgertonach czytałam zupełnie nie po kolei. Bardzo lubię tę serię jednak ta część nie jest tak dobra jak poprzednie. Czytałam tę książkę ponad pół roku temu, ale to co zapamiętałam to Daphne uparta i narzucająca się kobieta (nie cierpię tego typu) i osła Simona, nie polecam tej książki. Lepiej zacząć serię od innej części. Gdybym zaczęła jak Pan Dziób przykazał, od początku, mogłabym się zrazić, a szkoda bo to świetna seria :)

Kinga | 2014-01-01
Przeczytana: 10 kwietnia 2011

Proszę – Od ‘Procesu’ Kafki do ‘Mój książę’ (lub też 'Książę i ja') na jednym niemal oddechu. Tak to właśnie się objawia moje schizofrenia literacka.

‘Mój książe’ opiera się na chyba najbardziej ukochanym przez pisarzy romansów i scenarzystów komedii romantycznych motywie – związku na niby. Z tego czy innego wydumanego powodu dwoje ludzi musi przed światem udawać, że są w sobie zakochani, i oczywiście ostatecznie, ku swojemu wielkiemu zażenowaniu, zakochują się w sobie naprawdę. Niestety w prawdziwym życiu nic takiego się nie dzieje. To znaczy ta część w której bohaterowie się zakochują w sobie, bo związki na niby oczywiście się zdarzają. I zazwyczaj chodzi w nich o duże sumy pieniędzy i paszport.

(Uwaga, będę zdradzać fabułę. Trochę)

Pomimo tego raczej nierealistycznego założenia jest w ‘Moim księciu’ lekcja życia. Nasza bohaterka Daphne zakochuje się w tym swoim na niby narzeczonym – Simonie, Księciu Hastings. Simonowi Daphne też podoba, ale Simon postanowił sobie, że nigdy...

Elżbieta | 2016-07-15
Przeczytana: luty 2014

Nie ma co ukrywać, że intryga nie jest specjalnie wyszukana i opiera się na dość oklepanym pomyśle: "udawajmy przed światem parę zakochanych, to ów świat odczepi się od nas i przestanie nas swatać z różnymi pokrakami życiowymi". No i jak przystało na romans, to co miało być tylko na niby wnet okazuje się najprawdziwszą prawdą (ku obopólnemu zadowoleniu pierwszoplanowych postaci i nieukrywanej satysfakcji czytelniczek).
Przyznać trzeba, że główni bohaterowie miejscami zdają się z deczka tępi (delikatnie rzecz ujmując), no ale nawet takie osoby mają prawo do odrobiny szczęścia w miłości.
Historyjka, jakich stworzono już wiele, lecz ujęta w dość zgrabną całość, okraszona dowcipnymi dialogami, doprawiona opisami rozrywek angielskiej arystokracji w okresie regencji pozwoliła mi na chwilę oderwać się od rzeczywistości.
Lekka, niewymagająca lektura na zimowe bądź wakacyjne wieczory.

Klaudia95 | 2016-07-31
Przeczytana: 11 listopada 2014

Dafne Bridgerton jest uroczą i inteligentną dziewczyną, ale mężczyźni widzą w niej tylko i wyłącznie przyjaciółkę. Dafne marzy o tym, żeby któregoś dnia usłyszeć oświadczyny. Jednakże żaden z kawalerów w Londynie nie ma takiego zamiaru.

Simon Basset nie ma najmniejszego zamiaru się żenić. Pomimo tego panny na wydaniu starają się jak mogą, by książę zmienił zdanie. Pewnego razu na balu książę spotyka Dafne.

Simon proponuje Dafne następujący układ: będą udawać narzeczonych, dzięki czemu on straci adoratorki (których i tak ma już dosyć) a ona zyska zainteresowanie innych kawalerów, którzy jej się oświadczą. Tylko czy wszystko pójdzie zgodnie z planem?

Sposób poznania się bohaterów jest... interesujący. Simon bije jednego z zalotników Dafne do nieprzytomności, a ona nie mogła się zdecydować czy go zostawić w tym miejscu nawet jeśli sobie na to zasłużył.

Książki Julii Quinn są interesujące, na wysokim poziomie, nie przypominam sobie, żebym przy którejś z książek z tej serii się...

Karolina | 2014-06-24

niedorzeczne- to chyba najlepsze słowo, najciekawsze są z tego artykuły Lady Whisteldon, postaci as dość zabawne ale sytuacje nieprawdopodobne i niedorzeczne

Klaudia95 | 2016-11-11
Przeczytana: 03 listopada 2014

Dafne Bridgerton jest uroczą i inteligentną panną na wydaniu. Niestety mężczyźni choć dobrze czują się w jej towarzystwie, nie myślą o niej jako narzeczonej czy mężatce - lecz przyjaciółce. Dafne jak każda z nas marzy o oświadczynach i o swoim księciu z bajki.

Simon Basset,książę Hastings, nie ma zamiaru się żenić, lecz panny z towarzystwa, usiłują nakłonić go do zmiany zdania. Książę ma dosyć ich prób "usidlenia go". Kiedy więc spotyka Dafne i pomaga jej w pozbyciu się "natrętnego adoratora" proponuje jej układ - bardzo korzystny jego zdaniem dla niej - będą udawać parę, a wtedy dziewczyna zdobędzie zainteresowanie innych kawalerów. Ale co się stanie, jeśli na drodze pojawią się uczucia i wydanie ich sekretu komuś innemu? Ano właśnie...

Książki Julii Quinn, mają to do siebie, że nie odczuwa się nudy, czytając je. Zawsze można liczyć na świetną historię bohaterów, niełatwą przeszłość oraz skrywające sekrety.

Podobał mi się układ Dafne i Simona. Niby z pozoru bezinteresowny - a...