Kompot. Polsko-izraelski album komiksowy

Wydawnictwo: Kultura Gniewu
978-83-60915-24-0
komiksy
shpinac

"Kompot" to projekt, który jest efektem współpracy Polskich i Izraelskich artystów komiksowych w ramach Roku Polskiego w Izraelu, organizowanego przez Instytut Adama Mickiewicza. Jesienią 2007 roku w Warszawie i w Tel Awiwie odbyły się warsztaty, których celem było stworzenie historii komiksowych inspirowanych rzeczywistością Polski i Izraela. Po roku intensywnych prac i artystycznych sporów udało się wydać album w dwóch wersjach: polsko-hebrajskiej i angielskiej. Pracy nad albumem towarzyszyła wystawa w Muzeum Komiksu w Holon w Izraelu, która prezentowała szkice, scenariusze, scenopisy obrazkowe artystów biorących udział w projekcie. Wernisaż wystawy odbył się w czerwcu 2008 roku.

Damian | 2013-10-18
Raptozaur | 2011-07-02