Atak na Tarent : preludium do Pearl Harbor

Tłumaczenie: Sławomir Kędzierski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Diabły Morskie". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Bellona
The Attack on Taranto. Blueprint for Pearl Harbor.
83-11-10028-4
wojna, jednostki wojskowe
historia
Hekate

Atak na Tarent był "preludium do pogromu w Pearl Harbor". Książka zawiera najpełniejszy w literaturze wojenno-morskiej obraz brawurowej akcji brytyjskiego lotnictwa morskiego w 1941 r. - atak z powietrza na włoski port wojenny w Tarencie i zniszczenie lub uszkodzenie kotwiczących tam jednostek. Doprowadziło to praktycznie do unicestwienia włoskiej potęgi morskiej w rejonie Morza Śródziemnego. Autorzy przedstawiają pełną genezę operacji, opisują działania przygotowawcze, rozpoznawcze i maskujące oraz problemy i trudności z nimi związane.

Maciek1988 | 2013-04-04
Przeczytana: 10 kwietnia 2009