Wawer. Korzenie i współczesność

Dotka76

Dotka76 | 2010-09-02
Na półkach: Varsaviana, Przeczytane
Przeczytana: 27 sierpnia 2010

Od lat czytam i kupuję wszystko co mi wpadnie w ręce o tej tematyce. Zbieram wycinki z gazet. Z tej książeczki w zasadzie nie dowiedziałam się niczego nowego, no ale cztery gwiazdki za to, że jest w ogóle!
Bardzo lubię zgłębiać historię najbliższej mi okolicy. Na razie nie mam większych możliwości, aby poznać przeszłość i ciekawe miejsca całej warszawy. Poza tym jest to tak duże miasto, że trudno utożsamiać się z nim jako całością. No więc moją małą ojczyzną jest właśnie wawer (w sumie sam liczy ok. 60 tys. mieszkańców, więc wcale nie jest taki mały i jest o czym czytać). Naprawdę miejsce niezwykłe i trochę różne od reszty miasta. Teraz mieszkam w jego części zdecydowanie mniej ciekawej niż dawniej (a może nie mniej ciekawej tylko po prostu brzydszej), a na dodatek nie mam zbyt możliwości odwiedzać wawerskich zakątków, z tym większą przyjemnością przeczytałam tę książkę. Snując plany na przyszłość.

shao | 2012-07-19
piotrr | 2014-08-16