Tylko dla orłów

Okładka książki Tylko dla orłów Alistair MacLean
Okładka książki Tylko dla orłów
Alistair MacLean Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry Ekranizacje: Tylko dla orłów (1968) kryminał, sensacja, thriller
Where Eagles Dare
Wydawnictwo Iskry
1989-01-01
1989-01-01
8320712394
Andrzej Grabowski
Ekranizacje:
Tylko dla orłów (1968)

Kilka miesięcy temu przeczytałem "Działa nawarony" tego autora i tamta powieść wojenna zrobiła na mnie ogromne wrażenie , ta myślałem że będzie jeszcze lepsza a jest przeciwnie aczkolwiek ciekawa pozycja i mimo wszystko dosyć trzymajaca w napięciu z bardzo ciekawymi zwrotami akcji

potrójni agenci; bajka... nie dla mnie

potrójni agenci; bajka... nie dla mnie

Ojej, nie wytrzymałam...

Ojej, nie wytrzymałam...

Moim zdaniem jeden z lepszych pisarzy o wojnie. Z każdym rozdziałem coraz bardziej wciągało mnie w akcję.

O dziwo kiepski film byl o niebo lepszy od tej ksiazki. Totalne rozczarowanie. Nie wiem, moze jakbym mial 15 lat to bym jakos strawil ale dzis.... do pieca.

Barwne postaci, intryga na najwyższym poziomie, zwroty akcji i napięcie na każdej stronie - to co tygrysy lubią najbardziej. Idealna dla fanów literatury akcji osadzonej w realiach II wojny światowej. Wzór powieści szpiegowskiej i niebanalny styl pisania.
Warto obejrzeć również film na podstawie książki m.in. z Clintem Eastwoodem w roli Schaffera.

Scena w książce jak Smith robi sobie jaja z Kramera mistrzostwo świata :D MacLean kolejny raz stanął na wysokości zadania i świetnie trzyma napięcie oraz intrygę na najwyższym poziomie :) Polecam z czystym sumieniem :)

Świetna pozycja tym razem mnie autor nie zawiódł. Przyjemnie jest czytać, gdy jakiś jankes wodzi za nos nazistów, między innymi agent Smith, który potrafi kłamać jak najęty i tak dobrze, że wysocy oficerowie łykali wszystko.

Powieść przygodowa, wątki wojskowe, próba odbicia więźnia z niemieckiej twierdzy.

Nie mam nic do zarzucenia, przyjemnie się czytało. Polecam.

Nie mam nic do zarzucenia, przyjemnie się czytało. Polecam.

Myślę że " Tylko dla Orłów " to jedna z tych książek, których nie trzeba za bardzo przedstawiać ani polecać, bo to po prostu klasa sama w sobie. Znakomity Thriller osadzony w realiach II Wojny Światowej. Doskonała charakterystyka postaci, opisy, przedstawienie zdarzeń a co najważniejsze - świetne zakończenie. W mojej opinii jedna z najlepszych pozycji Alistaira MacLeana obok "Dział Navarony" i H.M.S. Ulisses.

Klasyka. Wciągająca historia, piękne opisy i cudowne postaci. Zdecydowanie polecam!

• Sensacja
  • Alistair MacLean