Wszyscy nasi drodzy zakopani

83-86735-65-1
śmierć, Nike - nominacja
poezja
monotema

Tom wierszy o śmierci i przemijaniu. W nowym tomiku Suski umarli tańczą w takt rytmicznych wersów. Są wszyscy: nie narodzeni do życia i ci, co żyli w sam raz, pogodzeni i smutni - mają swój czas, poetycki czas wszystkich zakopanych. Nie jest to czas elegijny, wzniosły i konwencjonalny: Suska bawi się słowami, zbiera zaklęcia i koncepty, dowcipy i zaskakujące puenty. Przed nami roztaczają się zaświaty sklecone z okruchów pamięci, namacalnie obecne, jak powracający obraz. Nie ma w nich jednak miejsca na melancholię, gdyż wokół rozbrzmiewa niepowstrzymany i absurdalny śmiech.

Nominacja do Literackiej Nagrody NIKE 2001

Stepan_Astachow | 2016-11-03