Portrety z bufetem w tle

Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
7 (4 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
83-2071-664-0
pisarze polscy, biografie
monotema

Autor znał największych i najciekawszych przedstawicieli pokolenia twórców, związanych ze "Współczesnością" - między innymi Grochowiaka, Hłaskę, Iredyńskiego, Stachurę, Himilsbacha, Brychta. Z nimi pracował, z nimi też niejedną noc przesiedział przy barze i teraz, po latach, o nich pisze - dowcipnie, ale też lirycznie, z nostalgią, mądrą refleksją. Śliwonikowe wspomnienia i anegdoty są napisane bardzo plastycznym językiem. Są jednocześnie obrazem lat sześćdziesiątych i późniejszych, środowisk literackich Warszawy i nie tylko. (źródło: Merlin.pl)

Ewa K | 2011-11-24
Przeczytana: czerwiec 2011

Jeśli interesują Cię sylwetki najsłynniejszych polskich postaci lat 50. XX wieku, to jest to książka dla Ciebie. Genialne nakreślenie kilku sylwetek Polaków przez wprawne oko ich pokoleniowego rówieśnika. Szczególnie polecam rozdział o Janie Himilsbachu.

Paweł Skorupski | 2014-08-19
Przeczytana: 19 sierpnia 2014