Powrót do Oegstgeest

Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
Terug naar Oegstgeest
8306019245
adamats

Powieść jest zapisem powrotu pisarza do wspomnień zachowanych z lat dzieciństwa i wczesnej młodości, spędzonych wśród licznego rodzeństwa w rodzinie ubożejącego sklepikarza; zapisem, w którym surowy rozrachunek z ciasnym, ortodoksyjnie kalwińskim środowiskiem niewielkiego przedmieścia Lejdy, w tym zwłaszcza z dominującą postacią ojca, przeplata się z pełną nostalgii refleksją nad nieuchronnym przemijaniem i niepowstrzymanym upływem czasu.

źródło opisu: PIW, 1990

źródło okładki: Zdjęcie autorskie