John i Sara Księstwo Marlborough

Wydawnictwo: Śląsk
John and Sara Marlborough
historyczna
adamats

Czasy panowania trzech kolejnych władców angielskich: Jakuba II, Wilhelma III Orańskiego i Anny Stuart, czasy wielkich niepokojów religijnych i politycznych - to okres na który przypada dojrzałe życie męża stanu i jednego z najwybitniejszych wodzów w dziejach Anglii, księcia Marborough (1650-1722). Książka jest zbeletryzowaną biografią księstwa Marlborough, czyli Johna Churchilla i Sary Jennings - równie pięknej i wiernej małżonki, co przedsiębiorczej i bezkompromisowej podpory jego zawrotnej kariery. Niepospolity talent militarny i umiejętność pięcia się w górę doprowadziły skromnego pazia do stanowiska naczelnego dowódcy wojsk angielskich i holenderskich, zdolnego potrząsnąć kontynentem w hiszpańskiej wojnie sukcesyjnej.

koemata | 2015-07-31
Na półkach: Az w 2015, Przeczytane, Audio
Przeczytana: 31 lipca 2015

historia Anglii jak triller, panowanie Stewartów, kariera Churchila opisana jako splot korzystnych przypadków, wielki wódz, wielkie bitwy i ci co w nich ginęli dla chwały wodza, nad wszystkim panuje George Bidwell - przyjaciel naszych przyjaciół

Krystyna | 2011-08-24

Warto przeczytać - jak większość biografii pióra Bidwella.
Nie jest to typowa biografia, suchy opis postaci i epoki - raczej opowieść o człowieku, jego zaletach i wadach oraz czasach, w których żył.
Bidwell nie stosuje schematu dobry/zły, nie dokonuje jednoznacznych ocen - i to właśnie przyciąga mnie do jego książek.

Aurelianus | 2013-08-27

Bardzo dobra, lekka w czytaniu nieprzeciętna biografia.

tobe | 2017-03-04
Aliath | 2016-11-20